Українські нацгвардійці більше вмотивовані, аніж військові будь-якої армії світу, – підполковник США

Про це щойно, під час прес-конференції на тему: «Уроки другого етапу американсько-українських навчань Fearless Guardian-2015 для національних гвардійців, військовослужбовців і журналістів. Підготовка до вересневої ротації представників НАТО у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки (Яворівський полігон)», яка відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомив підполковник ЗС США, 2-й батальйон 503-го аеромобільного полку Майкл Клоппер (Michael Kloepper).

– Ми їхали сюди і не знали чого очікувати. Ми думали, що більшість нацгвардійців без досвіду. Але вони були в зоні АТО і мають військовий досвід. Вони вмотивовані, – каже він.

За словами Майкла Клоппера, він брав участь у військових навчаннях у Іраці та Афганістані,  тренував військових у європейських країнах, також навчав і американців.

– Проте солдати Нацгвардії України найбільш вмотивовані, яких я тільки бачив. Думаю, до цього спонукала ситуація в країни. Коли в країні таке діється, то люди згуртовуються. Це мені нагадує ситуацію в моїй країні після теракту 2001 року, – каже він.

Також, за словами американського офіцера, нацгвардійці показали, що мають досвід та є дуже фізично підготовленими.

– Кожен день ми починаємо з фізичного тренування. У нас є один взвод Нацгвардії та один – армії США. Потім ми разом снідаємо і проводимо тренування, – каже Майкл Клоппер.

Найбільше, за його словами, його вразили навчальні стрільбища.
– Ми почали з найнижчого рівня – з військової стрільби. І щодня ми піднімалися на новий вищий рівень. Я дивувався як гарно ці солдати переходили з індивідуальної до колективної роботи, яка включала стрільбу з мінометів та з безпілотників. Солдати-українці комфортно почуваються в польових умовах. Видно, що вони багато в своєму житті працювали на полі, не сиділи в офісах, – каже він.

Також Майкл Клоппер каже, що його підрозділ за останні 12 років мав досвід роботи в різних гарячих  точках. І для нього було дуже цікавим отримати знання досвіду українських солдат, які були в зоні АТО.

– Мене цікавили безпілотники, цікавило застосування артилерії на війні. Адже в інших "гарячих місцях" я такого не зустрічав, – каже він.

Архіви