Уряд свідомо закладає у бюджет суму вдвічі меншу, аніж вартує обіцяна громадянам медична допомога. Як приклад, на програму медичних гарантій уряд надає 123,4 мільярди, хоча реально потрібно – 240 мільярдів.
Про це заявив Олександр Ябчанка, один із творців медичної реформи, ексречник МОЗ:
– Держава обіцяє громадянам безоплатну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров`я. Проте пацієнт, звертаючись за медичною допомогою, змушений платити з власної кишені. Це відбувається через недофінансування медичної галузі. Скажімо, на реалізацію пакету послуг пацієнтові (тобто, безоплатне лікування у лікарнях) потрібно 240 млрд. грн – це розрахунки Національної служби охорони здоров’я. А в державному бюджеті на 2021 рік уряд закладає удвічі меншу суму. Ось так проводять реформування вторинної медичної ланки в Україні. Розрахунки показують одне число, а влада свідомо дає удвічі меншу суму. Можна буде реалізувати цю реформу за таких умов? Зрозуміло, що ні.
Про це пише DailyLviv.
Як наслідок ми маємо такі реалії: пацієнти очікують від медиків безкоштовних послуг, тому що держава каже: «Ми скерували кошти за пацієнтом, нехай вас лікують». Але медики, не маючи достатнього фінансування, змушені скеровувати пацієнта здійснювати «неформальні платежі» і купувати ліки власним коштом.
– Такі нереалістичні обіцянки держави стають причиною виникнення конфліктів між львів`янами і місцевими медиками, що жодним чином не сприяє ані здоров`ю громадян, ані якості медичних послуг, ні добробуту працівників медичних закладів, – наголосив Олександр Ябчанка.
Цю інформацію Олександр Ябчанка озвучив під час експертної відкритої дискусії «Медична реформа: продовжити, не можна зупинити!», яку у Львівському пресклубі організувала Юлія Гвоздович, кандидатка на посаду міського голови Львова, депутатка ЛМР.
Відео: Львівський пресклуб