У Самбірському районі затвердили Концепцію комплексної безпеки, наступний – Старосамбірський

За допомогою шести кроків можна визначити головні небезпеки, з якими стикається громада, і донести їх до органів місцевого самоврядування та поліції, аби вони могли їх вирішити.

Такий правовий алгоритм напрацьовано в Самбірському районі на Львівщині. Основним підсумком цієї роботи є Концепція комплексної безпеки Самбірського району, яку затвердила Самбірська районна рада.
29 березня у Львові представили результати проекту «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку у м. Самборі Львівської області».
За словами Олега Ільківа, керівника проекту, його завданнями було: по-перше, підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів,по-друге,розроблення інструментарію для визначення небезпек, які є в громаді, та, по-третє, визначення методів вирішення визначених проблем.
Для підвищення рівня довіри громадян до правоохоронних органів представники Центру правових та політичних досліджень «СІМ» спільно із громадянами, органами місцевого самоврядування та поліції визначали пріоритети безпеки цієї громади, а контроль за виконанням концепції взяла на себе сформована експертна рада. У неї увійшли представники громади. Інструментарієм для отримання результатів стали фокус-групові дослідження, в яких активну участь узяли голови громад, депутати сільських, міських і районних рад, освітяни, громадські активісти та  представники поліції. Другий інструмент, який було використано, це – анкетування громадян Самбірського району. Результатом дослідження стала Концепція комплексної безпеки району, яку затвердила райрада. А наглядати за її виконанням буде експертна рада,повідомив Олег Ільків.
Усі ці заходи передували прийняттю Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку Самбірщини, яка лягла в основу Концепції комплексної безпеки Самбірського району.17 березня 2016 року Самбірська районна рада затвердила цю Концепцію. В документ були включені пропозиції, які сприятимуть вирішенню проблем охорони правопорядку регіону, виявлених громадою. Апробація моделі формування та реалізації Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку вже розпочалася у Старосамбірському районі Львівської області.
Усі напрацювання увійшли в методичний посібник «Алгоритм визначення громадою пріоритетів безпеки свого регіону», в якому містяться рекомендації та основні методи визначення проблем громадської безпеки територіальної громади на прикладі Самбірського району Львівської області.Розроблена авторами методика може бути застосована в інших регіонах України. 
Довідка
Проект «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку у м. Самборі Львівської області» виконала ГО «Центр правових та політичних досліджень «СІМ», за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Проект тривав з вересня 2015 року до лютого 2016 року. 
У рамках проекту було проведено низку заходів: робочі зустрічі, анкетування громадян, дискусійні фокус-групи, громадські обговорення. 
Результати опитувань та пропозицій громадян розміщені на сайті  «Безпечна Львівщина»: www.bezpeka.lviv.ua, який було створено в межах проекту.  

Архіви