У найближчі півроку перейти з гривні на рубль Криму не вдасться, – експерт

Націоналізація банків у Криму питання дуже неоднозначне, так само, як і перехід АР Крим на російський рубль. Про це сьогодні, 14 березня, в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу – «Прес-клуб-ГІТ» доктор економічних наук, заступник директора з наукової та міжнародної роботи Університету банківської справи НБУ Олексій Другов.

«Ми всі сьогодні говоримо про документ, який вчора поширили в Інтернеті, зокрема він стосувався обмеження зняття валюти з рахунків та розробки плану націоналізації банків у Криму. Це не означає, що це вже буде відбуватися, але це вже перший дзвінок, хоч Аксьонов від цього документа відхрещується», – сказав Олексій Другов.

За його словами, щодо націоналізації банківської системи, то у світі були приклади, але це ставалося після комуністичних революцій у країнах з низьким рівнем розвитку.

«Так звана кримська влада хотіла б мати під контролем фінансові потоки, але не розуміють навіть, як це зробити. Все, що відбувається в Криму, поза правовим міжнародним полем», – сказав експерт.

Він також додав, що інвестори будуть отримуватись від інвестицій в Криму: «Націоналізація – це знищення ринкової економіки».

Щодо переходу Криму з гривні на рубль, експерт має певні застереження.

«У світовій практиці таких яскравих прикладів розпаду країни не було. Технічний перехід у Криму з гривні на рубль надзвичайно важкий. Усі валютні операції на півострові – це гривня, долари і євро. Теоретично конвертувати можна, але нині там українські банки. Хто буде здійснювати валютні операцію? Звідки завести стільки рублів?», – сказав Олексій Другов.

Експерт додав, що технічно на території Криму є велика сума грошової маси у гривнях.

«Без підготовки у найближчі півроку перейти з гривні на рубль Криму не вдасться. Процес спонтанного переходу для Криму стане катастрофою. Курортний сезон зірвано, надходжень не буде, інвестори у Крим не підуть», – сказав Олексій Другов.

Водночас він додав, що українська гривня може значно зміцніти.

«Залежно від того, який буде стан ринку, гривня може зміцнити. Цьому значно сприятимуть позики від США, Чехії, та МВФ. Безумовно, усі ці вливання підсилять курс гривні», – сказав він.

Архіви