Педагогам потрібне державне страхування, яке би покривало витрати у випадку їхнього лікування від коронавірусу – від 10 до 100 тисяч гривень.
Вартість лікування – залежно від його форми – складає від 10 до 100 тис. грн, причому більшість витрат йдуть із кишені пацієнта. І це попри заяви з Києва, що держава повністю забезпечує лікування хворих на коронавірусну інфекцію – принаймні у стаціонарних профільних медичних закладах.
Такі числа прозвучали на засіданні Львівського пресклубу, де, зокрема, обговорювали питання, чи буде фінансово захищений учитель, який з початком навчального року перебуватиме в особливій зоні ризику.
– Зараз моя сестра лежить у лікарні, тому я знаю з власного досвіду, які там витрачаються суми на лікування, – розповіла Вікторія Христенко, експертка з освіти, членкиня партії “Голос”. – Повірте, учителеві в нашій державі навіть усієї місячної зарплати не вистачить на лікування. Але з 1 вересня педагоги контактуватимуть з великою кількістю людей, вони будуть у зоні ризику. Чи готова держава прирівняти їх до категорії медиків і забезпечити повністю лікування?
Із цією думкою погодилась Наталія Тимчій, голова Львівської міської організації ВО “Батьківщина”.
– Лікування хворого на коронавірус вартнє від 10 до 100 тисяч гривень – залежно від тяжкості перебігу хвороби. Безумовно, вчитель має бути повністю застрахований на цей випадок, – зауважила Наталія Тимчій.
Зі свого боку Іван Собко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, повідомив, що готує з цього приводу звернення до Міністерства освіти і науки України.
– Цілком поділяю цю пересторогу, адже зараз ми бачимо, що страхові компанії не мають чіткої позиції щодо страхування вчителів на випадок захворювання на коронавірусну інфекцію. Ми будемо звертатися до МОН з проханням вирішити це питання, а також проситимемо про пріоритетне проведення лабораторних тестувань для педагогів, – наголосив Іван Собко.
Під час засідання 26 серпня 2020 року
Відео: Львівський прес клуб