У Львові ГО навчають працювати за стандартами Європи

У Львові представників громадських організацій навчають стандартам врядування, які розробили координатори ОБСЄ в Україні.

Мета цих навчань – допомогти більшій кількості ГО ефективно співпрацювати з органами державної влади. Це – можливо за умови прозорості та підзвітності, зазначають організатори, пише DailyLviv.

– Стандарти громадянського суспільства розробили минулого року, ними керуються суспільні організації та об’єднання Європи, – розповіла на брифінгу у Львівському пресклубі Ольга Озьорна, представниця Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні. – Ми хочемо, щоб вони працювали в Україні, тому проводимо навчальні семінари-тренінги у різних містах, зокрема й у Львові.

Директорка Української Біржі Благодійності Ірина Гуцал зауважила, що наразі у цій сфері є певні проблеми. Зокрема, державні органи не дуже охоче ідуть на  співпрацювати із новими громадськими організаціями, ті, зі свого боку, нерідко припускаються помилок в роботі або й зловживають отриманим ресурсом.

– Не секрет, що в цьому секторі, особливо коли йдеться про благодійні фонди, є велике коло шахрайства. Буває так, що організація декларує один вид діяльності, а робить зовсім інші речі, неефективно або не за призначенням використовуючи кошти. Щоб цього не сталося, мають діяти інструменти впливу: публічність, прозорість, підзвітність. З іншого боку, ми закликаємо добросовісні громадські організації не боятися розвивати свої добрі справи і прагнемо допомогти їм правильно організувати це партнерство із органами влади,- зазначила вона.

Цю ж позицію підтримує Поліна Нюхіна, директорка Українського форуму благодійників “Dobro”:

– Довіру завойовують роками, а втратити її можна за одну мить, – сказала вона. – Ми хочемо, щоб українське громадянське суспільство було більш активним, але при цьому й відповідальним. Для цього потрібно надати рівний доступ до ресурсів – і йдеться не лише про фінанси – більшій кількості громадських організацій, які працюють в різних сферах. Громадянське суспільство, державні органи і органи місцевого самоврядування повинні стати рівноправними партнерами. Така спільна праця піде на користь суспільству.

Дмитро Донченко, головний спеціаліст відділу підтримки молодіжних та дитячих об’єднань департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, повідомив, що його відомство співпрацює із великою кількістю громадських організацій і зацікавлене в тому, щоб це коло розширювалось і надалі.

– Але ми хочемо оцінювати не лише заявку на конкурсні проєкти, бо їх пишуть для ГО фахівці і там все виглядає гарно. Нам важливо знати якомога більше про оганізацію, бачити, що вона може запропонувати і чим можемо допомогти ми. Спільні тренінги і навчання дуже важливі в нинішніх умовах для нас, це – обмін досвідом і спілкування, під час якого ми знаходимо нові ідеї.

При міністерстві, каже Дмитро Донченко, планують створити спеціальний ресурс, щоб громадські організації могли подавати заявки до конкурсних комісій онлайн.

– Це зробить нашу співпрацю інформативнішою, відкритішою і ефективнішою – підсумував він.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви