У Львові розповіли про місію ЛитПолУкрБриг

Спільна міжнародна литовсько-польсько-українська бригада – ЛитПолУкрБриг не бере участі у бойових діях. Її завдання – миротворча діяльність.

 На цьому сьогодні, 10 листопада, під час прес-конференції на тему:  “Міжнародні навчання “Кленова арка-2016”: ЛитПолУкрБриг – що далі?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, наголосив начальник штабу ЛитПолУкрБриг, підполковник ЗС Литви Елігіус Сенуліс.

– Дуже часто ЗМІ перекручують, для чого наша бригада була створена і які перед нею стоять завдання,  – зауважив він.

Зараз ця тристороння бригада проводить навчання у Міжнародному центрі миро ворчості та безпеки на Львівщині. За словами співкерівника КШН “Кленова арка-2016”, підполковника ЗС України Ігоря Скибюка, щороку ці навчання відбуваються в іншій країні, війська якої входять до  ЛитПолУкрБриг. 

– Це – штабні навчання, вони проходять за допомогою комп’ютерного моделювання. Це дозволяє економити ресурси. Але якісь виконання завдань не постраждає, наголошує підполковник.

Як повідомив співкерівник КШН “Кленова арка-2016”, підполковник ЗС Канади Джон Вудгейт, ідея створення такої бригади виникла ще в 1994 році. А перші навчання відбулися в 1999 році. Безпосередньо в рамках навчань готувалися два батальйони – польсько-литовський та польсько-український.

– Цього разу навчання зосереджене на підготовці штабу українського батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, – каже підполковник ЗС Канади.

Керівник командно-штабного навчання “Кленова арка-2016”, командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ, полковник Володимир Шворак порівняв навчання за кілька останніх років.

– У попередні роки штаб працював у складі зведеного підрозділу. А під час цих навчань він працює в складі штатного підрозділу. Все адаптовано до натівських стандартів. Підготовча робота тривала майже рік. Усі ключові особи зі штабу батальйону розмовляють англійською мовою на достатньому рівні, мовний бар’єр подолано, – розповідає він.

Проте, за  словами Володимира Шворака, звичайним солдатам не потрібно знати англійської мови.

– До бригади приймають військовослужбовців за контрактом. Вимоги: стан здоров’я, відповідність віковим категоріям, враховуємо досвід, набутий у ході антитерористичної операції, та навчаємо військово-обліковим спеціальностям, – пояснює він.
Що стосується дванадцяти офіцерів вищого складу, то до них вимоги набагато вищі.

– Для того, щоби потрапити до штабу бригади, потрібне рішення вищої атестаційної комісії ЗСУ. Я особисто не вирішую чи гідний цей офіцер служити в нашій бригаді, чи ні. Всі наші офіцери, які проходять зараз службу, були затверджені вищою атестаційною комісією і наказом міністра оборони, – каже заступник командира ЛитПолУкрБриг, полковник ЗС України Володимир Юданов.

Архіви