У Львові поставили «Пам’ятник людяності» проти насильства в сім’ї

Сьогодні, 9 червня, у Львові відкрили арт-конструкцію «Пам’ятник людяності», що символізує спільний заклик українців проти насильства.

Арт-конструкція у вигляді сплетених рук, яку поставили у Львові біля пам’ятника Т. Шевченка, символізує спільний заклик українців проти насильства.. Кампанія фінансується Європейським Союзом та підтримується Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту. Як розповіла експерт з комунікацій проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» Женев’єв Делануа, ця кампанія спрямована на боротьбу з домашнім насильством. Триває вона другий рік і фінансується ЄС. «Її мета – об’єднати людей під гаслом «Залишайся людиною», що покликане зламати стіну мовчання, яка оточує насильство вдома. Це потужний сигнал оточуючим, що є інший вихід», – наголосила Женев’єв Делануа.

Як наголосив начальник управління у справах сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації Андрій Рожнятовський, українська мова має достатньо слів, щоб домовитися без насильства, руки є для того, щоб творити добро. Голова молодіжно-жіночого гендерного центру імені Наталії Кобринської Олександра Сорокопуд наголосила, що, хоча й ця тема некомфортна, про неї потрібно говорити. Мовчання, переконані організатори, кращий товариш для насильства.

«У розмовах про насильство в сім’ї часто присутня стіна мовчання. Всі країни стикаються з цією проблемою, але європейська практика показує, що для того, що подолати насильство треба в першу чергу не замовчувати, а говорити про нього вголос. Саме тому ЄС ділиться власним досвідом з Україною», – каже координатор сектору з культурних питань Представництва Європейського Союзу в Україні Тетяна Шульга на відкритті інформаційної кампанії.

Впродовж літа в межах кампанії понад 300 волонтерів будуть розповсюджувати браслети по всій країні серед перехожих. Вдягнувши браслет, кожен українець зможе показати свою підтримку ідеї, що стоїть за кампанією і продемонструвати своїм друзям та родині неприпустимість насильства. Браслети також можна буде безкоштовно замовити на Інтернет-сторінці.

Архіви