У Львові назвали трійку лідерів президентських виборів

У трійку лідерів, які претендують на пост Президента України, увійшли Петро Порошенко, Анатолій Гриценко і Юлія Тимошенко.

Про це сьогодні, 28 січня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі, на тему: "Оприлюднення даних соціологічного дослідження "Політика, міграція, релігія" повідомила директорка Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ" Наталія Зайцева-Чіпак.

– За даними опитування, проведеного у грудні-січні, перше місце посідає Петро Порошенко з рейтингом – 19,5%. На другому місці – Анатолій Гриценко – 12,3% і замикає трійку лідерів Юлія Тимошенко з рейтингом – 10,6%,- наголосила директорка. 

За її словами, доволі високі показники також має Володимир Зеленський (9,5%). Мер Львова Андрій Садовий цього разу опинився на п’ятій позиції (7,3%). Усі інші політики мають менше, ніж 3% голосів. При цьому, кожен шостий мешканець Львівщини не визначився з електоральним вибором.

Зміну соціологічних результатів у січні, порівняно з груднем, соціологиня пов’язує, зокрема, зі змінами у виборчих списках.

– У січневому дослідженні ми не включали до списку Святослава Вакарчука. Його голоси перерозподілилися у січні. Зокрема, додали в рейтингу Порошенко і Зеленський.Це пов’язано також і з передвиборчою активністю кандидатів. У Гриценка, Тимошенко і Садового – невеликий приріст, але він є в мехах похибки,- пояснила Наталія Зайцева-Чіпак.

Доктор політичних наук, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Литвин вважає, що позиція виборця буде змінюватися ближче до виборів. 

-Так було завжди.Виборець і раціонально, і інтуїтивно починає розуміти, усвідомлює, що вибори будуть в два тури. Він ліпше починає аналізувати всі "за" і проти тих чи інших кандидатів. Відповідно фокус уваги електорату змінюється. Він обирає радше тих, хто прийде до другого туру, – сказав Віталій Литвин. 

 За словами політолога, ці вибори не відбуваються за шаблоном попередніх. 

– Ми маємо дуже сегментований електорат. Це буде мати колосальні наслідки для політичної системи в Україні. Сегментованість призводить до того, що ближче до дати виборів електорат ставатиме двоблоковим або біполярним. Це теж впливатиме на зміну рейтингів.Частина рейтингів одних кандидатів піднімається, частина інших опускається, – наголосив доцент.

Наталія-Зайцева-Чіпак, відповідаючи на запитання журналіста про замовника дослідження, повідомила, що воно було зроблено на замовлення Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ"

Архіви