У Харкові зробили новий міномет «Верба» – експерт з артилерійського озброєння

Україні у виробництві зброї варто сконцентруватися на оснащенні тих систем, які вже є на озброєнні.

Про це сьогодні, 3 листопада, під час дискусії на тему: "Чим відрізняються артилерійські стандарти в українській армії та арміях країн НАТО (3 листопада – День ракетних військ і артилерії України)", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з артилерійського озброєння ЗС України Петро П’ятаков

– Перехід на стандарти НАТО – це не значить, що ми повинні своє озброєння викинути і взяти інше. Цього немає навіть в НАТО. Польща, Словаччина, Чехія використовують те озброєння, яке в них було з радянських часів. А ось система управління у них уже повністю натівська: система цілевказання, передання даних, алгоритми ведення пристрілки, – каже він. 

За його словами, Україна почне випускати свою зброю тільки тоді, коли буде розвинута металургія.

– На жаль, стволи в Україні не робили, робили тільки танкові, в Сумах. Були спроби зробили артилерійські системи. Але вони закінчилися невдачею, – каже Петро П’ятаков.

Але цю проблему можна вирішити так само, як і в Польщі.

– Вони виробляють артилерійське озброєння. Вони комбінують. Купили французьку гаубицю «Цезар» і переробили її на свій «Кий». Зараз вони купують самохідну гаубицю «К-9» в корейців і будуть виробляти її в Гуті Стальовій, – каже експерт.

Хоча, за його словами, в Харкові зробили новий міномет «Верба».

А працювати на обладнанні за натіськими стандартами наші військовослужбовці зможуть. 

За словами заступника керівника регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковника Вадима Бакая, до подій на Сході всі військовослужбовці, які брали участь у міжнародних навчання на Яворівському полігоні, проходили певну сертифікацію за натівськими стандартами.

Архіви