Про це під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, заявила співредактор інтернет-видання «Наші гроші» Олександра Губицька.
– Найліпший метод – це доводити редакторам і власникам, що це важлива тема і про це треба писати. Журналіст має наполягати, показувати свою думку, показувати свою принциповість. Інколи, можливо, потрібно звільнитися і знайти інше місце праці, – вважає вона.
За словами Олександри Губицької, вона працює не на власника, а за кошти грантодавців.
– Усі, хто ще не знає: ми живемо за гранти, які отримуємо у фонду «Відродження», який нас фінансує з 2014 року. Фонд «Відродження» нам ніколи нічого не казав, як і що писати і не диктував умови праці. Їхня єдина умова – проводити антикорупційні розслідування згідно з вимогами їхнього проекту: незалежні, неупереджені, базуючись на документах та фактах, – каже вона.
За її словами, таким незалежним медіа важко живеться. Тому що в будь-якому випадку вони залежать від грантодавця.
– Ми залежимо від тих ідей, які ми йому подаємо. Ми є і фінансовими менеджерами нашого проекту і керівниками, і журналістами, і фотографами, і літредакторами. Фактично, це двоє осіб, які працюють в маленькому медіа. Київська редакція дещо більша, але вони так само виконують всі ці функції, – каже Олександра Губицька.
Шеф-редактор міського порталу «Твоє місто» Світлана Жаб’юк, яка є одночасно співзасновником і редактором, вважає, що варто запроваджувати публічні правила між медіавласниками і редакцією. При цьому ці правила повинні знати і читачі.
– У світі є видання ліберальні та консервативні. У нас всі видання позиціонують себе як незалежні. І в це слово не вкладено абсолютно нічого, – каже вона.
Також, на її думку, суспільно-політичні медіа ніколи не стануть прибутковими. Заробляти можуть, хіба що, нішеві медіа.
Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).