Тергромада на Львівщині вже виплачує премії своїм освітянам

Новострілищанська об’єднана територіальна громада платить своїм вчителям та медикам не тільки зарплату, але й премії.

Перед об’єднанням мешканців територіальної громади лякали, що вони не дадуть собі ради і перші кілька років потребуватимуть дотацій з державного бюджету. Насправді з’ясувалося, що територіальні громади, які отримали доступ до своїх бюджетів, краще господарюють, ніж це було досі. 

У цьому сьогодні, 27 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Як і скільки заробляють та на що витрачають кошти нові об’єднані територіальні громади на Львівщині?»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила головний бухгалтер Новострілищанської об’єднаної територіальної громади Любов Дейнега. 

– До формування бюджету ми підходили дуже обережно. Нам казали, що наша громада дуже малочисельна, менше 3 тисяч населення, неспроможна, неповноцінна. Але ми дали запит в податкову щодо підприємців, які працюють на нашій території. А потім на підставі тих податків, які вони платять, формували бюджет, – каже вона. 

За словами головного бухгалтера, була пересторога, що не вдасться знайти потрібні кошти або вкластися у наявні. Тому спочатку порахували майбутні доходи, а потім під них планували видатки. Але коли порахували кошти на нагальні потреби, енергоносії, зарплати, то здивувалися, що, навіть, зможуть надати матеріальну допомогу на оздоровлення лікарям та вчителям, чого раніше не було.  

– Нещодавно до нас звернулися медики і запитали, чи можемо ми до дня медика виплатити їм премії. Такі речі розглядає сесія селищної ради. І якщо депутати погодяться, то ми виплатимо, тому що кошти є, – ділиться успіхами Любов Дейнега.

Вона зізналася, що в органах  самоврядування працює не перший рік, але ці кілька місяців роботи в територіальній громаді є найцікавішими.

– Ми відчули раптом, що на щось можемо впливати. Ми самі стали реальними розпорядниками коштів, – пояснює вона. 

Наприклад, як мама трьох дітей, вона знає, що ремонти в школах та садочку робили за кошти батьків. 

– А тут порахували бюджет і побачили, що можемо не тільки безкоштовно харчувати дітей, але і надавати кошти на ремонти шкіл, – розповідає Любов Дейнега. 

За її словами, одна з трьох шкіл, які зараз утримує територіальна громада, перебуває в жахливому старому приміщенні з грибком та цвіллю. 

– З одного боку їх можна перевести в іншу, більшу школу. Але навпроти стоїть новий добротний будинок, колишня колгоспна контора. Ми вже поміняли там вікна, зараз там робимо опалення, влітку ми плануємо провести освітлення і 1 вересня дітки, мабуть, підуть туди до школи, – каже вона. 

Головний бухгалтер зауважила, що територіальній громаді держава надала освітню субвенцію – 2 млн 800 тис грн. А на фінансування школи – харчування, дрібні ремонти та інше – треба 4 млн грн.

– І ми це дофінансовуємо з нашого бюджету. З одного боку можуть сказати: на ті гроші можна дорогу зробити, але якщо ми зараз зробимо оптимізацію, то за 10 років та дорога нікому не буде потрібною, не буде кому їздити тією дорогою, – вважає Любов Дейнега. 

Довідка

До Новострілищанської об’єднаної територіальної громади ввійшло дев’ять населених пунктів. Отож, на балансі у громади є 9 клубів, 9 фельдшерсько-акушерських пунктів, одна амбулаторія, три школи та один садочок. 

Архіви