Священики УГКЦ закликали парафіян займатися спортом

Віра в Бога та заняття спортом допоможуть молодим людям у їх подальшому житті.

Про це сьогодні, 15 липня, під час прес-конференції на тему:
«Чи сумісні церква та спорт? УГКЦ розпочинає активне душпастирство спорту»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив адміністратор парафії преподобної Параскевії у селі Кавське

Стрийського району о.Олег Кобель. Він очолив новостворений відділ душпастирства спорту при Комісії УГКЦ у справах мирян.

Як повідомив голова комісії УГКЦ у справах мирян о. Василь Білаш, у 2004 році тоді ще Святіший отець Іван Павло II, тепер святий Папа, зініціював створення відділу «Церква і спорт» при Папській раді у справах мирян.
– Така потреба виникла з огляду на те, що спорт є дуже важливою ділянкою людського життя, каже він.

А представляючи очільника новоствореного відділу, о. Василь Білаш повідомив один випадок з його життя.
– Ми, як семінаристи, ходили душпастирювати у військовий інститут. І отець Олег приходить на катехизацію, а хлопці займаються у спортивному залі штангою. Спочатку хлопці так скептично дивилися на отця Олега, думають: «Прийшов тут, буде нам розказувати». А отець Олег зняв підрясник і каже: «Накладайте бліни». Йому наклали, і він показав, що означає займатися спортом і хлопці почали його поважати, – каже він.

Сам Олег Кобель зауважив, що серед спортсменів, відомих і не дуже, є багато віруючих, які не надто широко розповідають про свою віру.
– Ми будемо залучати різних спортсменів з тим, щоби вони свідчили свою віру. Їхні обличчя впізнають на вулицях, вони є в глянцевих журналах, у різних передачах, – каже він.
Серед тих, кого залучать до співпраці, він назвав і сестер Музичук.

Боксер-професіонал Роман Джуман уже поділився своїм досвідом.
– Перед кожним поєдинком просиш у Бога допомоги. Це не означає, що ти обов’язково виграєш. Крім віри, також треба багато працювати, – каже він.

При цьому він зауважив, що діти і молодь, які приходять зараз у спортивні секції, набагато слабші і менш розвинуті, ніж їхні ровесники 15 років тому.
Священик Стрийської єпархії  о.Тарас Жолдак більшу увагу приділяє звичайним сільським хлопчакам, з яких можуть вирости чемпіони.
– Я багато займався різними видами спорту ще перед семінарією, але особливо улюбленим видом спорту був футбол. І коли прийшов на парафію, найкращий спосіб знайти контакт з молоддю, це був спорт, оскільки хлопці грають у футбол, – каже він.

За його словами, він тренує футбольну команду хлопців і юнаків, звертає увагу на їхній фізичний розвиток, але, передусім, – на моральні якості.
– Якщо ви були на стадіонах, то зауважували, що дуже часто нецензурна лексика використовується як самими футболістами, так і вболівальниками. Часто на сільський стадіон старші чоловіки приходять і з пляшкою алкоголю.

Не скажу, що присутність священика їх стримує від вживання нецензурного слова, бо вирують емоції. Але на тренуванні існують покарання у вигляді відтискання. Це і допомагає їм пізніше у житті, і дисциплінує їхню поведінку і висловлювання, – вважає о.Тарас Жолдак.

Зараз у Стрийському районі відбуваються змагання з футболу, настільного тенісу, більярду та шахів між командами різних парафій. Згодом вони пройдуть між командами єпархій. До змагань також запрошують і віруючих інших конфесій. 

Архіви