Суди виправдовують алко- та наркоп’яних водіїв, – поліціянт

За минулий рік патрульна поліція Львова склала 3104 протоколи на водіїв, які керували автомобілями в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Проте 25 відсотків цих протоколів було оскаржено в судах, а водіїв – виправдано.

Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції на тему «Медичні огляди водіїв для визначення стану алкогольного сп’яніння та впливу на них наркотичних чи токсичних речовин», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник начальника управління патрульної поліції м.Львова Володимир Струк.

– Суди закривають справи за статтею 122. Це – малозначність вчиненого діяння. Або ж за статтею 121, тобто передають на розгляд трудового колективу або громадських організацій. Решту закривають за статтею 127 – відсутність складу правопорушення, – поліціянт каже, що суди, незважаючи на результати медичного освідчення, відео з боді-камер полісменів, вважають, що водія, який сів п’яним за кермо, можна вибачити.

Особливо не зрозумілою для правоохоронців є норма закону, яка дозволяє трудовим колективам чи громадським організаціям визначати, чи варто змушувати платити штраф та забирати права у «хорошого» хлопця, який випив сто грамів, сів за кермо і не вбачає в цьому нічого страшного. 

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак вважає, що в Україні надто лояльне законодавство до таких осіб.

– Воно не дозволяє забрати авто у такої особи. І поки з’ясують ситуацію, то він може покалічити не одну людину. У мене є статистика дорожньо-транспортних пригод за кілька останніх діб. Так, минулої доби п’ять ДТП і п’ять потерпілих, перед тим 8 ДТП, 11 потерпілих та один загинув. Ще добу перед тим – шість ДТП, двоє загинуло, – перелічує вона «чорну» статистику. 

Архіви