Мешканці Львова на своїх автомобілях супроводжують сміттєвози. Вони контролюють, куди ці машини зі сміттям їдуть, де вивантажують його і що з ним далі роблять.
Про це сьогодні, 26 липня, під час прес-конференції на тему: “Оцінка технологій утилізації твердих побутових відходів у Львові”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник проекту “Чисте місто” Іван Олексієвець.
За його словами, фірма «Західресурс плюс» сьогодні орендує майданчик у колишніх виробничих приміщеннях підприємства «Львівсільмаш» , де перевантажують сміття зі сміттєвоза у великогабаритні машини.
Таке рішення – правильне, переконаний Іван Олексієвець.
– Це дає економію енергоресурсів і можливість раціонально використати ці сміттєвози. Уявіть собі, якби ці сміттєвози їздили за 300-500 км. Це ж спеціалізована техніка, яка не призначена для їзди на великі відстані. Вона рухається лише в межах міста. А у великовантажні автомобілі вміщається сміття з 3-5 сміттєвозів, – каже він.
За його словами, майданчик, на якому зараз відбувається перезавантаження, відповідає екологічним та санітарним нормам і дає можливість оптимізувати процес. Встановлений норматив для таких об’єктів – сто метрів від житлової забудови.
– Цей майданчик розташований на відстані понад кілометр від житлової зони, при нормі в сто метрів. Це закрите приміщення виробничого цеху. І тому сміття не буде розлітатися по території. Сміттєвози будуть заїжджати в закрите приміщення, розвантажуватися і в цьому приміщенні на першому етапі сміття буде перевантажуватися у великовантажні автомобілі. Там бетонне покриття підлоги, стелі високі, освітлення добре і є відповідні інженерні комунікації. Цей майданчик розміщений по вулиці Шевченка, – пояснює Іван Олексієвець. Додамо, у мікрорайоні Рясне.
Надалі, за його словами, тут буде проводитися сортування сміття і пресування відходів, які не підлягають вторинній переробці.
– На сьогодні ми уклали оренду на приміщення площею 6 тисяч квадратних метрів з приватним власником цих приміщень, – сказав Іван Олексієвець, але назвати приватного власника приміщень не зміг.
Як уже повідомляв «Щоденний Львів», фірма «Західресурс плюс» поки що не має угод і договорів з міською владою. Як стверджує Іван Олексієвець, все, що вони роблять – перезавантажують сміття, монтують преси для сміття та сміттєсортувальні лінії, роблять це все за свої кошти.
– Ми не будемо проводити ніякої діяльності, якщо не отримаємо офіційних документів на руки, – заявляє він.
За словами Івана Олексієвця, якщо співпраця буде йти за нинішнім планом, то у Рясному можна буде за 1,5-2 роки спорудити сміттєпереробний завод із найвищою глибиною переробки ТПВ, екологічно цілком безпечною.