Смертність від наркотиків серед школярів зросла в 40 разів – експерт

Вартість наркотиків для залежної людини на день становить від 200 до 500 гривень. І залежні щодня їх десь шукають, дуже часто кримінальними шляхами. При цьому країні набагато дешевше коштуватимуть профілактичні заходи.

І найкраще профілактику проводити з тими особами, які ще ніколи не вживали наркотиків. Наприклад, з дітьми в садочках та в молодших школах.

Про це сьогодні, 6 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Казкотерапія – для профілактики комп’ютерної, алкогольної та наркотичної залежностей у дітей», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив президент ГО «Принцип свідомості», голова опікунської ради Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», проректор Львівського державного університету фізичної культури Роман Лобай (Україна).

Він зауважив, що казкотерапія – це не новий проект у світі і що ці методи працюють багато років. Але проект, націлений на профілактику залежностей, є першим у світі.

– «Казка про втрачену радість» спрямована на профілактику наркотичної залежності. Казка «Кросівка і шльопанець» – профілактика комп’ютерної залежності. «ПоМірна казка» – на виховання у дітей почуття міри до всього, що б ми не вживали. Ці казки будуть цікавими і для дорослих, наприклад, «Казка про втрачену радість». Адже ми, дорослі, дуже часто забуваємо, що таке справжня радість, – вважає він.

За словами Романа Лобая, проект казкотерапії відбуватиметься у Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі та Києві. У Львові вже зголосилося 44 школи. 

– Книжки не продають, їх роздають дітям безкоштовно. Але з цими книжками потрібно працювати. Дитина повинна пережити цю казку.

У неї на рівні підсвідомості мають закластися цінності та розуміння хорошого й поганого. Адже провести профілактику завжди легше і дешевше, ніж потім лікувати залежну людину, – каже він.

Проректор Львівського державного університету фізичної культури зауважив, що поруч з одним залежним, наприклад, від наркотиків, є десять співзалежних, які страждають від того, що їхній родич виносить з хати речі та гроші й робить кримінальні дії.

– Тому, щоби в дитини залишилося на підсвідомості, треба щоби з цими казками та дітьми працювали спеціалісти, – зауважив Роман Лобай.

За словами громадського діяча, президента БФ «Шлях любові» Назара Кормана (Україна), за останні 10 років частка користувачів наркотиків серед школярів зросла у 6-8 раз, а смертність – у сорок разів. Щороку від наркотиків вмирає 40 тисяч українців. Процеси лікування та реабілітації не дають хорошого результату.

– На жаль, на сьогодні в Україні програм профілактики і роботи з дітьми на такому рівні немає. Тому цим проектом ми хочемо привернути увагу держслужбовців нашої країни, що це дуже потрібно. У нас створюється багато комісій з охорони навколишнього середовища, охорони тварин, ще будь-чого. Але ніхто не хоче створити комісію з охорони дітей від різних видів залежності, – каже він.

Він зауважив, що вже десятирічні діти починають куштувати алкоголь і легкі наркотики. Тому потрібно зупинити дитину на стадії, коли вона дозволяє собі вперше спробувати наркотик.

– Ще десять років тому діти починали куштувати алкоголь та наркотики в 16-17 років. А сьогодні вже у 11-12 років деякі діти знають що таке алкогольне та наркотичне сп’яніння. Зараз у всьому світі є вседозволений наркотик «насвай», який не внесений до жодного реєстру наркотиків і його продають в школах, на базарах та в кіосках, – розповідає він.

За його словами, дитина, яка його вживає, дає собі дозвіл спробувати будь- що. Спочатку – цей «насвай», а згодом – все нові і нові види наркотиків.

Також його обурює, чому держава відмежувалася від вирішення проблеми комп’ютерної залежності.

– Я не розумію чому це допускається на рівні держави. Це, напевно, комусь вигідно, щоби діти і старші люди жили у віртуальному світі і не звертали увагу на реальне життя. Уже є випадки в світі, коли дитина не може зібрати всіх покемонів і впадає в депресію, – каже Назар Корман.

Він розуміє, що неможливо забрати чи заборонити всі гаджети. Але люди повинні знати міру у всьому.

Довідка від організаторівПроект відбувається в межах благодійного проекту «НеЗалежнаКраїна» (Україна-Молодова-Румунія) і охопить 5 найбільших міст України (Львів, Київ, Дніпро, Одеса, Харків) – 120 шкіл та 30 дитячих садків (19 500 дітей та їхніх сімей). Діткам буде прочитано та інсценовано разом з ними 3 терапевтичні казки: «Казка про втрачену радість», «Кросівка і шльопанець», «ПоМірна казка». Ці книги спрямовані на профілактику алкогольної, наркотичної, комп’ютерної залежностей та на формування в дитини почуття міри.Також з батьками та вчителями буде проведена грунтовна роз’яснювальна робота про виховні процеси для дітей на базі вищезгаданих казок.

Архіви