Школу на Львівщині, яку відкривав Президент, добудували з порушенням

Пустомитівська міськрада, порушуючи законодавство, уклала договір про завершення будівництва школи в селі Наварія з ТОВ «Технобуд» на майже 41 мільйонів гривень.

Для підтвердження необхідності такого договору чиновники скористалися висновком приватної фірми «Судове експертно-розрахункове бюро».

Про це сьогодні, 31 жовтня, під час прес-конференції на тему «Хто і як дурить Prozorro. Відносно чесні способи усунути конкурентів та викинути небажаних учасників з торгів», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила журналіст сайту «Наші гроші. Львів» Олександра Губицька.

Вона нагадала, що це – та сама школа, на відкриття якої 30 серпня цього  року приїхав Президент України Петро Порошенко.

– Роботи там виконувала компанія, підконтрольна братам Дубневичам. Але зараз ми оскаржуємо вищезгадану переговорну процедуру закупівель, – говорить журналіст.

За її словами, у Львівській області такі зловживання, а саме – незаконне застосування переговорної процедури – найбільш поширені.

– Відділ освіти у Пустомитівський РДА, наприклад, двічі скасував процедуру відкритих торгів на закупівлю газу. Мотивували вони свої дії тим, що впродовж п’яти днів не встигли розглянути пропозицію переможця. У підсумку вони уклали договорів з компанією, яка продавала газ найдорожче. Цей договір активісти так само оскаржують,- наголошує Олександра Губицька.

«Наші Гроші. Львів», за словами журналістки, відстежили випадки, коли відхиляли пропозиції, що були дешевшими від інших на понад один мільйон гривень, з формальних підстав. ЛКП «Львівводоканал» під час відкритих торгів із закупівлі робіт з реконструкції водогону по вулиці П.Болочана вартістю 6,5 млн гривень відхилив пропозицію, дешевшу на 900 гривень. Правоохоронні органи вже порадили комунальному підприємству розірвати цей договір.

Уже відкрито кримінальне провадження у справі, коли директор Дрогобицького дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Богдан Захарко підписав 17 договорів з фірмою ПП «Рінь», де він є засновником. 

– На нього складено протокол про корупцію, враховуючи, що тут є прямий конфлікт інтересів. Адже він ставив підписи в обох випадках, він представляв дві сторони. Але так як спізнилися зі строками адміністративного стягнення, він уникнув адмінвідповідальності. Ми сподіваємося, що кримінальна відповідальність для нього настане, – висловила сподівання Олександра Губицька.

Голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка підсумував, що цього року спеціалісти оскаржили 58 закупівель у Львівській області на суму понад 220 млн гривень.

– Удалося змусити розірвати договори на 37 млн гривень. Крім того підтверджено ще порушень на 57 млн гривень. Решта оскаржень перебуває на стадії перевірок. Власне, перевіряти, оскаржувати та притягати до відповідальності повинна Державна аудиторська служба України, управління захисту економіки та Антимонопольний комітет України. Проте не з усіма вдається нам плідно співпрацювати, – зауважив юрист.  

Архіви