Що в статут ТОВ “упало”, те для власника пропало, – аудитор

З 18 червня внески до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю можуть робити не лише грошима, але й основними засобами, матеріалами, запасами, нематеріальними активами, нерухомістю. Таку можливість надає Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, який починає діяти з червня цього року.

Про це сьогодні, 10 травня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда”-5-2018, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директорка компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно. 

– Коштами можна вносити як готівковими, так і безготівковими. Якщо готівкою, то це дуже просто: власник зі свого особистого рахунку фізичної особи переказує на рахунок товариства кошти з призначенням платежу «внески до статутного капіталу». Або заносить ці кошти в касу. Але варто пам’ятати, що більше, ніж 50 тисяч гривень за день, не можна приймати. 

І ці гроші не є об’єктом оподаткування, – каже Людмила Шахно і зауважує, якщо майно вносить юридична особа, то в цьому випадку вже будуть поставати податкові зобов’язання. 

Директорка наголошує, якщо внесок робити не грошима, то має бути акт приймання-передавання. 

– Але, шановні власники, пам’ятайте, що коли ви вносите своє майно в статут товариства, то тепер це вже не ваше майно. Воно вже є власністю вашого товариства, і товариство може зробити з ним все, що хоче: продати, здати в оренду, відчужити, ліквідувати, дарувати, – попереджає Людмила Шахно. 

Архіви