Сержант ЗС США розповів у Львівському прес-клубі як взувають його армію

Найкраще взуття для американського солдата взимку – це літня пара берців. В них найлегше і найшвидше бігти. В зимових краще стояти. А гумове взуття солдати країн НАТО намагаються не носити. Але якщо погода цього вимагає, то якнайшвидше його змінюють.

Про це сьогодні, 27 січня, під час дискусії на тему «Індивідуальний захист українських військових. Запровадження стандартів НАТО в Збройні сили України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив командир відділення, сержант ЗС США  Дін Морфіт (Dean Morfitt).

– Нам видають дві пари літнього взуття і одну пару зимового. Зимові товстіші та водозахисні. І ще є спеціальні вставки в чоботи, які зберігають тепло, – каже він.

За його словами, зимові чоботи не всюди вдягнеш, оскільки вони важкі і в них швидко пітнієш.

– Якщо у нас піший перехід взимку, то ми йдемо у літньому. А зимове несемо з собою. І тільки коли дійдемо до потрібного місця, то тоді перевзуваємося, – каже американський сержант. 

Він зізнався, що взуття, яке їм видають, виготовлено так, щоби витримувати великі навантаження. Але воно не дуже зручне. Тому американські військовослужбовці часто купують за власний кошт більш зручне взуття.

Щодо гумових чобіт, то до них у американських військовослужбовців багато зауважень.

– Є дуже багато нюансів з гумовим взуттям. Вони не пропускають повітря. Шкіра не дихає, ви пітнієте. Вони не добрі в холоді, вони горять та плавляться і можна отримати важкі опіки. Ми користуємося гумовими чоботами інколи. У військових діях – ніколи, – каже Дін Морфіт.

Також, за його словами, вся амуніція, яку на собі носить натівець, може важити до сорока кілограмів.

– Якщо такої ідеальної ваги немає, то потрібно брати до уваги клімат, в якому ви перебуваєте, які завдання перед вами поставлені і як далеко вам треба йти. Зазвичай, обмундирування може скласти 23 кг та 14 кілограмів амуніції  і води. Таку вагу носять і чоловіки, і жінки, – каже він.

Архіви