«Самопоміч» та «БПП-«Солідарність» у Львівській обласній раді мають об’єднатися, – експерт

У новообраній Львівській обласній раді партії, які набрали більшість – «Самопоміч» та «Солідарність», будуть об’єднуватися тільки тоді, коли їм це буде вигідно.

Про це сьогодні, 9 листопада, під час засідання на тему: «Як будуть представлені інтереси територіальних громад Львівщини в новообраній Львівській облраді?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

За його словами, логіка цієї виборчої системи була такою, щоби максимально на місцях відтворити парламентське представництво, щоби на місцевому рівні було представлено те ж, що ми бачимо в парламенті.

– Частина партій, той же Народний Рух, «Народний контроль», партія Ляшка, які мають по 5 депутатів, «Укроп», що має шість депутатів, то вони будуть або займати опозиційну нішу, або примикати без вирішального голосу до тих партій, які об’єднаються між собою. По «Батьківщині» зараз важко сказати, тому що вони посіли опозиційну нішу, яка не є дуже радикальною з точки зору електорату, але яка є дуже зручною, і вона спрацювала для багатьох виборців, – каже він.

Що ж стосується «Самопомочі» та «Блоку Петра Порошенка- "Солідарності», на думку експерта, ці партії повинні би об’єднатися.

– Ми тут можемо тільки говорити про те, наскільки воно буде стабільним. Воно має відбутися, це логічно випливає з тих результатів, які отримали ці партії. І це було би дуже дивним, якщо би така впливова електоральна сила зпосіла би опозиційну нішу, – каже він.

Адвокат, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Дмитро Гудима нагадав, що за законом, коаліція політичних сил передбачена лише в парламенті.

– У міській раді ніхто не буде зв’язувати себе угодами. Це будуть ситуативні об’єднання. Все буде залежати від тих питань, які будуть ставитися на голосування, – каже він.

Архіви