Ринки, які не дотримуються карантину, треба віддавати в управління влади, – директор

Ринки Львова мали би підписати меморандум з владою про дотримання карантинних вимог і після цього розпочати роботу.

Про це заявив директор ТОВ “РСП “Шувар” Іван Федишин.

– Ми готові підписати меморандум з центральною владою, з міською про правила роботи в умовах карантину. Це – і використання засобів індивідуального захисту, і антисептиків, і журналу термометрії з замірами температури, – перелічує Іван Федишин.

За його словами, наприклад, на “Шуварі” ведуть журнали прибирання згідно з технологічними картами. Обладнали дві одиниці техніки, яка постійно їздить зі спецрозчинами і миє територію. Поверхні прилавків миють кілька разів на день. З онлайн камер йде безперервна трансляція.

Іван Федишин згадав, що в перші дні карантину відбулася зустріч з директорами роздрібних ринків і комісією з надзвичайних ситуацій ЛМР, на якій були розроблені правила роботи ринків в умовах пандемії.

– З середини березня ми почали працювати в такому режимі. Після закриття ринків ми, поспілкувавшись з директорами найбільших гуртових ринків України, скерували в Мінекономрозвитку лист-звернення, в якому пропонували, в яких умовах ринки можуть працювати. Це робили виключно для того, щоб не ставили всі ринки в один ряд, а щоб зважали на особливості об’єкту і виконання ним умов карантину, – каже Іван Федишин.

Цей меморандум, за словами Івана Федишина, був надісланий на розгляд Кабміну минулого тижня.

Якщо ринки не відкрити, то, за словами Івана Федишина, найбільше постраждає місцевий дрібний виробник.

– Більшість дрібних плодоовочевих виробників – це сімейні господарства або середні ферми. Вони вирощують трудомісткий продукт і для них ринки – головний канал збуту. Це – не пшениця. Люди вже зазнали немалих втрат. Якщо ми подивимося на інфографіку цін, то вже сьогодні у нас ціна на сільгосппродукцію найнижча з 2016 року. Деякі фермери приймають рішення не збирати товар з полів. Це ми це відчуємо наприкінці літа – на початку осені. Бо якщо дрібний виробник не продасть товар, він не зможе нічого посадити. І ми зіткнемося з тим, що переважна більшість плодоовочевої групи буде імпортна, а значить – дорожча, – аналізує ситуацію Іван Федишин.

На думку Івана Федишина, якщо якийсь з ринків не може витримати вимог, його треба віддавати в управління місцевій владі до кінця карантину.

– Карантинні заходи не можуть бути компромісними. Бувають дні, коли ми по 5-6 машин випроваджуємо з ринку за недотримання прав карантину, без права повернення до кінця карантину. Якщо ж продавці не дотримуються правил в стаціонарній споруді – опечатуємо магазин, – наголошує Іван Федишин.

Сьогодні Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину. Прийняті зміни дозволять забезпечити населення харчовими продуктами за доступними цінами. Крім того, будуть створені умови для збуту харчових продуктів, вирощених фермерами і сімейними господарствами, а також отримання ними доходів.

Щоденний Львів” повідомляв, що Президента Зеленського просили зі Львова перетворити українське село на французьке.

Іван Федишин, директор ТОВ “РСП “Шувар”
Відео: Львівський пресклуб.

Архіви