Рух «Чесно» виявив 242 кандидатів у депутати за партійними списками, які порушують критерії доброчесності. Про це 26 вересня на прес-конференції повідомив регіональний координатор руху «Чесно» Андрій Зінченко.
При цьому найбільш поширеними порушеннями, за словами Андрія Зінченка, є невідповідність витрат та доходів і причетність до корупційних дій.
Також регіональний координатор руху «Чесно» зазначив, що збір інформації щодо кандидатів був подекуди ускладнений, бо кандидати намагалися її приховати. «Дуже часто ми бачили, що інформаційний простір просто зачищається. Здавалося б, як можна зачистити Інтернет? Виявляється, можна – достатньо зробити один дзвінок потрібній людині», – розповів він.
За словами Андрія Зінченка, над збором і аналізом інформації працювали 26 регіональних платформ «Чесно» і десять юристів; надходили також повідомлення від громадян. Критерії, які враховували, – порушення прав і свобод людини, зміна політичної позиції, причетність до корупційних дій та непрозорість витрат і доходів.
9 жовтня, за його словами, очікується презентація аналізу щодо кандидатів-мажоритарників. Повні результати дослідження можна переглянути на офіційному сайті «Чесно».
Нагадаємо, що згідно з дослідженням руху "Чесно", тільки три депутати чинної Верховної Ради відповідають критеріям доброчесності. П’ять політичних партій (Комуністична партія України, Народна партія, Партія регіонів, «Свобода», «Фронт Змін» та «Україна – Вперед!») відмовились підписувати угодуз львівським осередком руху «Чесно» щодо люстрації кандидатів у нардепи.
За словами співкоординатора руху на Львівщині Оксани Дащаківської, деякі кандидати намагалися навіть шантажувати рух «Чесно».