«Різдвяний ярмарок» створений під одну особу – Бермес

Організатор «Різдвяного ярмарку» у Львові ТзОВ «Львівські ярмарки», яке учетверте орендує в міста  600 квадратів найдорожчої центральної площі, заплатило торік до міського бюджету близько 10 тисяч гривень. Таку інформацію у відповідь на запит Прес-клубу повідомила Львівська міська рада, повідомив 17 грудня на брифінгу-коментарі «Різдвяний ярмарок у Львові: хто і що заробляє на ньому, а хто і що – втрачає?" керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» «Роман Шостак.

На думку голови комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради Андріяна Гутника, різдвяні ярмарки – це дуже необхідний захід, який за правильної організації, поінформованості підприємців, мешканців міста і гостей може робити гарний імідж Львову. Але депутат вважає, що міськвиконком неякісно проводить аукціон чи тендер на визначення оператора ярмарку. «Підприємці звертаються у Львівську міську раду, але їх скеровують у ТзОВ «Львівські ярмарки», яке надає підприємцям за ціною 11 тисяч гривень в оренду дерев’яні будиночки площею 6 квадратних метрів», – розповів депутат міськради.

За його словами, ТзОВ «Львівські ярмарки», які уже вчетверте організовують ярмарок, витрачають 65 тисяч гривень на культурну програму, 110 тисяч – на монтаж сцени, але при цьому вартість оренди території площею 600 квадратних метрів у центральній частині міста, яка зарахована до Світової спадщини ЮНЕСКО, визначена для ТзОВ «Львівські ярмарки» лише у сумі 15 тисяч гривень. «На конкурентних засадах можна би було здавати в оренду цю ділянку різним підприємцям, і громада отримувала би від цього більший зиск», – зазначив Андріян Гутник.

«Має бути відкритість, зрозумілість цього процесу і реальна вигода для територіальної громади, – переконаний президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Зеновій Бермес. – А тут простежується цілий процес, створений під одну особу, коли учасником є лише одне підприємство, коли всі решта змушені проситися. І найголовніше: а що навзамін отримує територіальна громада міста Львова? Коли ми говоримо про плату за землю, це, звичайно, лише частинка цього процесу».

 «До всіх природних монополій, які є в Україні, додається ще бюрократична монополія, яка існує у Львівській міській раді, – наголосив Роман Шостак. – Львівська міська рада комусь надає право організовувати свята, комусь – ремонтувати дороги, комусь – проводити ярмарки. Залишається тільки знайти структуру для керування Львовом. І тоді Львівська міська рада не буде виходити на роботу, а якесь умовне ТзОВ «Львівський управлінець» буде керувати Львовом. Це може бути вершиною піраміди цього процесу». 

Голова катехитичної комісії Києво-Галицького верховного архієпископства УГКЦ о.Михайло Гарват вважає, що ярмарок має бути вихідним – не повинен працювати – у святкові дні і неділі. Так роблять у цивілізованій Європі, де ярмарки закінчуються в переддень Різдва.

 «Господь не заперечує, щоб ми продавали і купували. Але найголовніше, щоб ми не забували про найсвятіше. Усі люди, які працюють в неділю, мають право бути на Службі Божій. Різдвяний ярмарок – це один із способів ведення бізнесу. Але всі, хто має можливість, повинен організувати працю так, щоб на Різдво люди могли бути в церкві», – сказав о.Михайло Гарват. Крім того, він переконаний, що, крім ярмарку, у Львові можна організувати й інші заходи, які стануть візитівкою міста на час свят.

Нагадаємо, що у суботу, 15 грудня, у Львові відбулося урочисте відкриття Різдвяного ярмарку, який працюватиме до 14 січня. У жодній країні Європи немає таких довготривалих святкових ярмарків.

Архіви