Наприкінці 2012 року публічним бібліотекам Львівської області, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства культури, для поповнення фондів з обласного бюджету надали 840 тисяч гривень. З них – 483 тисячі гривень передбачено для обласної бібліотеки для дітей, 198 тис грн. – для обласної універсальної наукової бібліотеки, 159 тис гривень – для обласної бібліотеки для юнацтва. Таку відповідь отримав Львівський прес-клуб на запит у Львівську облдержадміністрацію про виконання обласної програми поповнення бібліотечних фондів для сільських бібліотек.
На брифінзі в Прес-клубі директор обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова повідомила, що кошти вже надійшли на рахунки бібліотеки і тепер тільки казначейство затримує їх використання. Аналогічна ситуація з освоєнням коштів також в інших бібліотеках, зазначили на брифінзі їхні директори.
Лариса Лугова пояснила, що на 421 тисячу гривень буде закуплена література, а 60 тисяч гривень піде на передплату періодичних та на закупівлю електронних видань. Загалом буде придбано 373 найменувань книг, а це – 11 тисяч 768 примірників. Бібліотека для дітей планує найбільше закупити художніх творів, які вивчають за шкільною програмою, та книг сучасних авторів.
Директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Ярослав Коцур повідомив, що 99 тисяч гривень бюджетних коштів буде витрачено на книги, а 57 тисяч – на періодичні видання. На 99 тисяч гривень закуплять книг і на таку ж суму передплачено періодики у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці, повідомив її директор Іван Сварник. Він наголосив, що його заклад робить акцент на дорослій літературі. «Оскільки наша бібліотека є універсальною, то купуємо різну літературу – не лише підручники та посібники, але й художню літературу, науково-довідкову», – наголосив Іван Сварник.
Перелік книг, які треба закупити, диктує читач, повідомили керівники бібліотек. За словами Ярослава Коцура, бібліотеки ведуть зошити замовлень, проводять анкетування і в такий спосіб визначають актуальний попит на книги і періодику. Але без подальшої інформатизації і технічного забезпечення бібліотеки не зможуть повноцінно виконувати свою функцію.
Цьогоріч зовсім не профінансована обласна Програма збереження бібліотечних та архівних фондів, наголосив Іван Сварник: «За її допомогою фінансують купівлю комп’ютерів, ксероксів, сканерів. Така техніка потрібна для роботи бібліотеки. До прикладу, нам потрібен потужний сканер, аби сканувати рідкісні книги і книги підвищеного попиту, щоб їх можна було виставити на сайті – і користувач міг їх «стягнути». Уже два роки, за словами Сварника, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека не отримує жодних коштів для оновлення комп’ютерної мережі. Вона має лише десять комп’ютерів, які отримала в межах американської допомогової програми «Бібліоміст». «У нас є два відділи, де є лише по одному комп’ютеру. Це відділи іноземної та мистецької літератур. Ці комп’ютери навіть не під’єднані до інтернет-мережі», – розповів Сварник.
З усіх 1335 публічних бібліотек Львівщини комп’ютерами обладнані лише 80 бібліотек, в яких є 353 комп’ютери, повідомила директор Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова. Директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Ярослав Коцур зауважив, що Львівська область перебуває на 24 місці в Україні за рівнем комп’ютеризації бібліотек. Список найбільш комп’ютеризованих областей країни очолює Тернопільська область. Там у кожному селі є комп’ютери, кошти на які область отримала переважно завдяки закордонним грантам.