Прокуратуру Львівської області пікетуватимуть щовівторка

Громадська організація «Вартові закону» оголосила акцію «Львів без послідовників Баганця! Геть корупцію з прокуратури!».

Як повідомив голова ради ГО «Вартові закону» Олексій Вєренцов, необхідність проведення акції обґрунтовується тим, що за часи керування Прокурора Львівської області Баганця у громадян міста сформувалося переконання, що органи Прокуратури на Львівщині здійснюють дії, які мають ознаки корупційних.

На підтвердження цих фактів виступила програмний директор інформаційно-правового центру «Наше право» Оксана Ващук. За її словами, даний центр провів аналітичне дослідження стану реалізації права на доступ до інформації про діяльність органів Прокуратури Львівської області, яке показало, що органи прокуратури на 75% запитів ІПЦ «Наше право» відмовили в отриманні інформації про свою діяльність. А повторні запити до прокуратури не мали жодного ефекту. Їх або ігнорували, або відмовляли у їх задоволенні.

Причини відмов, за словами Ващук були різними: «Втручання органів державної влади органів місцевого самоврядування, посадових осіб, ЗМІ, громадсько-політичних рухів та їх представників у діяльність прокуратури по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину забороняється» (прокуратура Шевченківського району) або «Враховуючи те, що скерований лист носить звіту вальний характер, підстав для надання вам інформації не вбачається» (прокуратура Личаківського району).

«Органи прокуратури на Львівщині також відрізняються системним порушенням строків розгляду будь-яких звернень, в тому числі й інформаційних запитів. Не розглядають їх по суті, в повному обсязі, з врахуванням всіх обставин наведених у скаргах. Причому у листах ставляться дати, що не відповідають поштовому штампелю і фактичному отриманню їх адресатами з різницею від двох тижнів до двох місяців», – додала Оксана Ващук.

Також, за її словами, факти бездіяльності прокуратури особливо підтверджуються, коли справа стосується посадових осіб. 80% звернень проти держслужбовців не задовольняються, тобто порушення не виявлено. «Якщо ж прокуратура і виносить певний присуд, то дуржслужбовець легко може сказати, що подання прокуратури він виконувати не буде», – сказала вона.

Як повідомив Олексій Вєренцов, фактів про бездіяльність прокуратури у мешканців Львова є дуже багато. Тому, в рамках акції «Львів без послідовників Баганця! Геть корупцію з прокуратури!» щовівторка біля будівлі Львівської обласної прокуратури виставлятиметься палатка, куди кожен мешканець зможе прийти і подати свої документи, що були проігноровані органами прокуратури, чи інше.

«Палатка стоятиме місяць. Після цього всі документи від мешканців ми опрацьовуватимемо і повеземо до Києва у профільний комітет ВРУ, який зробить висновок по особах, які не отримали належної відповіді від Прокуратури», – додав він.

Архіви