Замість кредитів, які загнали місто у боргову яму, мерія мала би подумати про наповнення міського бюджету за рахунок податків. І, насамперед, йдеться про продаж на відкритому аукціоні проблемних об’єктів нерухомості, які вже понад 20 років не приносять прибутку.
Таку ідею озвучив Роман Зафійовський – підприємець, член Комітету підприємців Львівщини, пише DailyLviv.
– Місто не може жити за рахунок лише кредитів, громада існує за рахунок податків, – зауважив він. – Це – ключове питання, бо податкова культура в нас все ще не на належному рівні. Не можна їх збільшувати, але треба розширювати податкову базу. Тобто, відсоток для підприємця чи будь-якого жителя міста має бути тим самим, що й зараз. Але є інший спосіб наповнити міський бюджет – за рахунок податків, зокрема – від продажу. Простий приклад: чому до сьогодні місто не позбулося майна, яке не є комерційним і вже понад 20 років не приносить прибутку? Не здає його в оренду, а має збитки, бо ті об’єкти висять «у повітрі» і нічого, крім головного болю, не дають? Продавши їх на відкритому аукціоні, можна було би наповнити міський бюджет за рахунок коштів від сплаченого податку.
Роман Зафійовський зауважив, що таке безвідповідальне господарювання дає підстави для зловживань і банальних крадіжок великих ділянок львівської землі та занедбаних об’єктів, нагадавши про «аферу століття», до якої причетний бізнесмен і депутат Григорій Козловський.
– Чиновники не хочуть влаштовувати прозорі торги, натомість спритні бізнесмени за допомогою хитромудрих схем прибирають такі об’єкти до рук за безцінь. А це – кошти, які мали би надійти до бюджету міста, – пояснив член Комітету підприємців Львівщини.
Цю думку бізнесмен висловив під час дискусії «Жити VS Виживати», яка відбулась у Львівському пресклубі.
Борговий колапс у Львові: місто потребує ще 1 мільярд на будівництво доріг – депутатка ЛМР.
Львів врятує економічна модель, яка діяла у повоєнній Німеччині – експерт.
Розрахунок Львова на IT і туризм був хибним: названо втрати від закриття кордонів.