Якби політика Європи і США була більш рішучою до режиму Януковича, то це могло би зупинити радикалізм і агресію, які виходять від української влади. Але карт-бланш, підтримка, з Росії і мовчазна згода зі сторони Європи і США дають Януковичу підстави поводити себе саме так.
«Концепція Заходу, Америки і Євросоюзу – розширення Європи полягала в тому, що вони встановили відповідні стандарти, і якщо ви хочете до нас приєднатися, то ви повинні використати ту систему стандартів, які ми використовуємо, які є нашими цінностями і тільки тоді, якщо ви доростете в економічному, політичному сенсі, ми готові прийняти вас в свою сім’ю. Звичайно, з точки зору ситого суспільства, суспільства, яке досягнуло цих параметрів, такий підхід виправданий. Вони хочуть бачити собі подібних.
Але якщо в глобальному контексті мова йде про боротьбу між Заходом і Сходом, західними демократичними цінностями і авторитарними, то це вже не тільки проблема України. Європа ставить вимоги до України, не розуміючи, що Україна залишилася один на один з Росією. Сьогодні, проблеми, які виникли з Україною, серйозний дзвіночок, щоб і Європа задумалася.
Те, що сталося зУкраїною – криза східноєвропейської політики Євросоюзу. Очевидно, повинно бути переглянуто ставлення європейських держав до країн східного партнерства»,- наголосив Юрій Шведа.