На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «З новим адміністративно-територіальним устроєм приміщення, в якому знаходиться наша редакція, буде передано до районної ради новоствореного району. А як буде з нашим договором оренди?».
– Майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання майна, що перебуває в державній та комунальній власності, регулює Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Випадок, коли у орендованого комунального майна змінюється власник, передбачений цим Законом. Частина 8 статті 20 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» містить норму, яка регулює правонаступництво у разі зміни власника орендованого майна: «У разі зміни власника майна, переданого в оренду, до нового власника переходять права і обов’язки за договором оренди, якщо інше не передбачено договором».
Ця стаття надає орендарю захист шляхом встановлення правила, що перехід права власності на майно, передане у оренду, не є підставою для зміни або припинення договору оренди. Новий власник комунального (державного) майна набуває прав та обов’язків орендодавця за договором оренди та повинен їх виконувати до закінчення строку дії договору або до моменту його припинення з будь-яких інших підстав.
Тобто якщо у орендованого вами нерухомого майна зміниться власник, договір, укладений відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», залишиться чинним. В результаті переходу права власності на орендоване майно відбудеться лише заміна орендодавця в договорі оренди.
Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – [email protected]