ПРЕЗЕНТАЦІЯ

фотоальбому «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ» з нагоди 100-ліття Української національної революції 1917–1921 років.

Учасники:

  • Степан КУБІВ, співавтор та співкерівник проекту, голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса;
  • Руслан СТЕФАНЧУК, співавтор і співкерівник проекту;
  • Роман ГРИЦЬКІВ, історик, відповідальний редактор проекту, директор Мистецького Фонду імені Короля Данила;
  • Юрій БАЛАНЮК, директор Національної світлинотеки «Українська мить».

Довідка

Цього року Україна відзначає століття Української національної революції 1917–1921 років. Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Мистецький Фонд імені Короля Данила, Національна світлинотека «Українська мить», Благодійний фонд «Відродження України» та Видавничий дім “Ін-юре”, з нагоди ювілею, підготували шанувальникам української історії фотолітопис «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», документальну хроніку «За Україну, за її волю! (миттєвості української історії)», а також виставки – «Постаті Української національної революції 1917–1921» і «Сто перемог України (1917-2017)».

Авторами ідеї та керівниками цього масштабного проекту стали Степан Кубів, Олександр Святоцький і Руслан Стефанчук. Відповідальний редакторо видання і виставок – історик Роман Грицьків. Організатор презентацій – Національна світлинотека «Українська мить» (директор Юрій Баланюк).

У фотолітописі «За Україну, за її долю» зібрано і вперше опубліковано максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917–1921 років. Доповнені історичними фактами ці світлини відображають масштаб і розмах визвольних змагань. Поряд із висвітленням діяльності Центральної ради, Гетьманату, Директорії, ЗУНР, у виданні порушено також інші важливі аспекти революційних подій. Насамперед – це масовий повстанський рух, символом якого є Холодноярська республіка, це участь війська у державотворчих процесах, це діяльність української політичної еміграції та діаспори. І звичайно ж, – це видатні постаті української революції – безпосередні учасники процесу державотворення. Завдяки високоякісному поліграфічному виконанню усі зображення подані у надвисокій якості.

Пропонований фотолітопис дає змогу кожному доторкнутися до історії, побачити минуле очима сучасників. Видання спонукає до переосмислення доленосних для нашого народу історичних подій, до самостійних пошуків та вивчення історії України, рідного краю, своєї родини, а уроки визвольних  змагань стануть важливим державотворчим досвідом, який слугуватиме для якісного розвитку сучасної України. Поява фотоальбому стала знаковою подією у суспільному, науковому та мистецькому житті України.

Документальний фільм «За Україну, за її волю! (миттєвості української історії)» (реж. С.Буковський), через відреставровані унікальні хроніки висвітлює найважливіші події Української революції 1917–1921 рр. Виставка «Постаті Української національної революції 1917–1921» присвячена провідникам та діячам визвольних змагань і анонсує ширшу експозицію, яка представить діяльність видатних українських постатей. Виставка «Сто перемог України (1917-2017)» покликана переосмислити український досвід за останнє століття, висвітлити історичні успіхи та внесок українців у світову науку, культуру, цивілізацію, взяти на озброєння парадигму перемоги, а не поразки.

Детальна інформація: 097-700-83-18, [email protected]

ОРГАНІЗАТОРИ:

Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса – правозахисна громадська організація створена в 1989 році. Основними напрямками діяльності «Меморіалу» є ліквідація в Україні наслідків тоталітаризму шляхом проведення наукових досліджень, збереження пам’яті про жертв геноциду і репресій,  просвітницької та пошукової діяльності.

  Мистецький Фонд імені Короля Данила – громадська організація заснована з метою реалізації творчих і національно-культурних інтересів, підтримки та розвитку мистецтва, збереження та популяризації духовних і творчих цінностей. Фонд займається втіленням і підтримкою національно значущих проектів у галузі культури, мистецтва, історії, науки та освіти.

  Національна світлинотека «Українська мить» —  сучасна веб-платформа якісного українського візуального контенту створена з метою утвердження української ідентичності та популяризації фотографії як мистецтва. Один з найбільших інтернет-ресурсів, де розміщені фотографії будь-якої тематики про Україну, її культуру, традиції, духовність, історію та сучасність.

 Благодійний фонд «Відродження України» – благодійна організація створена з метою сприяння практичному здійсненню програм, спрямованих на інтеграцію України до Європейського Союзу, поглиблення співпраці України з міжнародними інституціями в усіх сферах гуманітарної, законодавчої, економічної та науково-технічної співпраці.

Видавничий Дім «Ін Юре» – провідне українське видавництво у сфері юридичної літератури, метою якого є сприяння розвитку правової культури і підвищенню рівня професійної кваліфікації громадян, які прагнуть отримувати знання у сфері юриспруденції. За понад 20 років діяльності у видавництві вийшло понад 10 тисяч видань юридичної тематики загальним накладом близько 10 мільйонів примірників.

Архіви