Представництво жінок у Львівській міській та обласній радах зменшується — центр «Жіночі перспективи»

Відсоток представництва жінок у Львівській міській та обласній радах зменшується. Таку думку висловила керівник проекту «Права працюючих жінок» Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало сьогодні під час засідання Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір» на тему: «Яким є вплив жінок на прийняття владних рішень в органах місцевого самоврядування?»

За словами Марти Чумило, на відміну від всієї України на Львівщині простежується тенденція зменшення відсотку жінок у представницьких органах влади Львівщини.

«З кожною каденцією з року в рік відсоток представництва жінок у Львівській міській та обласній радах зменшується. А в інших областях України ми маємо збереження статистики або її збільшення. Найбільший прогрес у цьому питанні показує Південь та Схід України», – розповіла представник Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

Зокрема, у Львівській міській раді з 90 депутатів є 6 жінок, що складає 6,67% від загальної кількості. Серед жінок-депутатів є 5 предстаників ВО “Свободи” – Людмила Шекета, Ярина Вайда, Лариса Василишин, Любомира Вовчок, Ірина Шалаковська та одна прдеставниця політичної партії «Україна соборна», – Віра Лясковська.

У Львівській обласній раді ситуація із жіночим представництвом не краща, адже з 116 депутатів лише 7 осіб жіночої статі (6,03% від загального складу). Зокрема, це 5 представниць ВО ”Свобода” – Олеся Байко, Ірина Сех, Ірина Фаріон, Галина Чорна, Ольга Поліщак, одна представниця “Фронту змін” – Ганна Костюк та одна представниця “УДАРу” Віталія Кличка — Оксана Юринець.

“Ми робимо висновок, що, на жаль, ці жінки у місцевій політиці погоди великої не зроблять”, – резюмувала Марта Чумало.

Як вважає представниця Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи», причиною такого низького представництва жінок у політиці Львівщини не є небажання самих львів’янок займатися політикою. За її словами, проблема лежить набагато глибше.

«В нашій країні є дуже міцна прив’язка приватної сфери за жінкою, а публічної сфери за чоловіком. Та в приватній сфері ми не маємо тих важелів, які ми маємо в публічній сфері. Адже соціум тримається на трьох китах — це влада, гроші і статус. І коли жінка перебуває в приватній сфері, то вона не має доступу ні до влади, ні до грошей, ні до статусу. На Західній Україні особливо складно витягти жінку з приватної у публічну сферу, бо ми маємо цілий ряд стереотипів, які фіксують жінку саме в приватній сфері», – пояснила Марта Чумило.

Архіви