Побитих міліцією жінок-продавців на ринку «Привокзальний» хочуть посадити під домашній арешт

Чотирьох членів вільної профспілки «Ринок Привокзальний» найближчим часом можуть посадити під домашній арешт. Їм інкримінують хуліганство, поєднане з насиллям щодо працівника міліції. Всі четверо звинувачених – жінки.

Про це на прес-конференції на тему: «Чому правоохоронні органи стали на бік шахраїв-здирників, які знищують продавців ринку «Привокзальний»? Чию волю виконував начальник ГУ МВСУ Львівщини, коли керував 25 грудня затриманням активістів ринку?» повідомила адвокат однієї з потерпілих Наталія Романик.

За словами адвоката, це другий за суворістю запобіжний захід  після тримання в слідчому ізоляторі. Крім того, ці активістки мають малих дітей і є єдиними годувальниками у родині. Якщо їм заборонять виходити з дому й не дадуть можливості торгувати на ринку, то родина буде позбавлена єдиного джерела доходів.

Наталія Романик розповіла, що вчора зателефонувала її клієнтка і повідомила, що її запхали в автозак працівники міліції і невідомо куди везуть. На прохання адвоката пояснити, куди, хто і чому везуть, працівники міліції відмовлялися спілкуватися. На лінії «102» адвокатові відповіли, що «куди треба, туди й везуть».  У підсумку адвокатові вдалося знайти свою клієнтку в Сихівському райвідділі міліції.
– Їх незаконно затримали. Тому що не було складено протоколу затримання, була застосована фізична сила, був пошкоджений одяг. І їх було насильно затримано у Сихівський райвідділ. Де їх уже чекали з готовими протоколами про адміністративні правопорушення, – каже адвокат.

За словами Наталії Романик, протистояння на ринку триває вже десять років. Сьогодні «Привокзальний» поділений між двома структурами – ТзОВ «Ринок Привокзальний» і вільною профспілкою «Ринок Привокзальний». Вчора був своєрідний апогей цього конфлікту.

Активістки вільної профспілки «Ринок Привокзальний» стверджують, що міліція, яка їх затримувала, виконувала чиєсь замовлення.
– Учора було звичайне побоїще на ринку. Спитайте у пана Загарії (начальник УМВСУ у Львівській області, – ред.), тому що саме він мене затримував. Він був у цивільному одязі, вказав саме на мене і біг зі своїми підлеглими, – стверджує Нанулі Чепелик.

А її товаришка, Іліна Горохова, стверджує, що її побив міліцейський високопосадовець.
– Ми нікого не чіпали. До нас підійшов начальник Франківського райвідділу Грантківський Роман Геннадійович. Я його попросила, щоб він розборонив, коли били нашу жінку-активістку. А він мене схопив за волосся, кинув на підлогу і почав копати, – каже Іліна Горохова.

Наразі адвокат планує зробити все, щоби до її підзахисних не було застосовано жодного запобіжного заходу. А що стосується дій працівників міліції, то адвокат буде вимагати у прокуратури їхнього покарання за перевищення службових обов’язків.

Архіви