Отримати відшкодування за інфікування від салону краси практично неможливо. Про це розповів головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Сергій Федоренко на прес-конференції «Чому у Львові стає дедалі більше жертв інфекційних хвороб? Лікувальні заклади, салони краси, заклади громадського харчування злочинно економлять на дезінфекції» сьогодні.
За словами Сергія Федоренка, трапляються випадки, коли людина ймовірно заразилася інфекцією в салоні краси чи стоматологічному кабінеті, але на сьогодні не існує юридичного шляху доведення таких випадків.
«Ми можемо тільки повідомити у Санепідстанцію про можливий випадок зараження. Тому питанням відшкодування мають займатися страхові компанії, проте, на жаль, в Україні поки що відсутнє поняття медичного страхування», – розказав Сергій Федоренко.
90% споживачів дезінфікуючих засобів становлять державні профілактично-лікувальні заклади, за ними йдуть стоматологічні кабінети, а відсоток салонів краси, перукарень та інших подібних закладів у цьому переліку дуже незначний, розповів директор компанії «Дезомарк» Анатолій Гайда.
За його словами, витрати на дотримання санітарних норм середнього салону краси з 3-4 працівниками становлять 200-400 гривень на місяць.
Як зазначив головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Сергій Федоренко, на лікування одного хворого на просту інфекцію держава витрачає 150-200 гривень на день, що дорівнює приблизно вартості 1 літру концентрованого дезінфікуючого засобу, який може продезінфікувати 2000 квадратних метрів площі.
«Необхідно посилити нормативний контроль за салонами краси, перукарнями і подібними об’єктами. А також у лікувально-профілактичних закладах має бути відновлена посада лікарняного епідеміолога, який би фахово підходив до питання дезінфекції», – відзначив Анатолій Гайда.