У держави немає предметного рішення, що робити з місцевою пресою. Є кілька законопроектів. Але в ситуації війни дуже сумнівно, що ці законопроекти стануть законом.
Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Вінницею на тему: «Хто стане власниками комунальних ЗМІ після їхнього роздержавлення і як це позначиться на журналістських стандартах?» заявив заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун.
– Позиція журналістів комунальних видань Львівщини в більшості проти такого проекту. Тому що знищуючи районну пресу, ми знищуємо канал комунікації між громадою, виборцями, політиками, читачами, – вважає він.
За словами Андрія Болкуна, районна преса завжди виконувала свою добру функцію. І далі вона може виконувати. Проте зараз економічна ситуація така, що районній пресі важко виживати.
– А щодо того, хто стане власниками ЗМІ, то маємо приклади обласних газет, коли власниками ЗМІ ставали олігархи. І потім ті газети або ставали рупором однієї політичної сили, або закривались, – нагадав журналіст.
Його колега, заступник голови ради редакторів комунальних ЗМІ Вінничини Василь Бабій зауважив, що журналісти краю мають діаметрально протилежні думки: від повного несприйняття до пришвидшення цього процесу. – Хтось побоюється, що газета не виживе. А хтось вже зачекався. Але я можу спрогнозувати, що газети з тиражем менше, ніж 3 тисячі – не виживуть. Якщо в штаті 8 осіб – так само не виживуть. Якщо тираж – у 4,5 тисячі і п’ятьох співробітниках можна роздержавлюватися, – вважає він.