Олег Мацех погодився стати директором ЛКП «Лев». Але остаточне рішення за міським головою і міськрадою Львова

Про це сьогодні, 10 грудня, громадський активіст Олег Мацех повідомив в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Як буде реформована система поводження з бездомними тваринами. Пілотний проект у Львові».

Очолити ЛКП «Лев» Олег Мацех  готовий з 1 лютого. До того часу, за його словами, він мусить завершити попередні справи. Натомість обіцяє за рік так реформувати ЛКП «Львів», що воно зможе надалі функціонувати без нього.

За словами  Олега Мацеха, у Львові є кілька тисяч безпритульних тварин. Ніхто достеменно не знає їх точної кількості. І ніхто не може собі дати раду з ними. А в притулку ЛКП «Лев» мають можливість одночасно тримати лише  сорок тварин.
– У цивілізованих країнах тварин в притулку лікують, стерилізують. Потім  приходять люди і забирають їх дододому. У нас цього не відбувається. У нас повна байдужість і притулок починає переповнюватися. Цих тварин нема де діти. І їх знищують. Це є евтаназія, причому в жорстоких формах, – каже він.

За його словами, тривалий час ЛКП «Львів» було закритою структурою, куди не пускали чужих, тож довідатися, що там діється, не було можливості. 
– Тільки півроку тому вдалося розрухати ситуацію. Коли волонтери потрапили туди, то знайшли просто на території ЛКП могильник, факти вивезення на різні комбінати і продаж рештків цих тварин. Також підтвердилися факти жорстоко вбивства тварин металевими прутами виламуванням шийних хребців, – каже Олег Мацех.

Майбутній директор сподівається, що йому вдасться змінити свідомість львів’ян. І вони зрозуміють, що брати з притулку пролікованого та стерилізованого песика – це престижно.
– Ми не побудуємо притулок на 3-4 тисячі тварин. Хоча для нього надано землю, але на все інше коштів немає. Кошти можна отримати через грант. Але щоб отримати грант, потрібно показати конкретну роботу, – каже він.

Архіви