Несплата соцвнеску – це не податковий борг, – експерт

Податковий борг може бути стягнутий упродовж наступних 1095 днів від дня виникнення. Про це каже стаття 102.4 Податкового Кодексу України. Проте бухгалтер може і не знати про наявність податкового боргу, адже, згідно зі статтею 59 .1 Податкового Кодексу, податкова надсилає податкову вимогу, якщо сума боргу перевищує 1027 гривень. Та й діє така норма лише з 1 січня 2017 року, а до того сума боргу мала не перевищувати 340 гривень.

Про це сьогодні, 3 травня, під час відеопрограми “Бухгалтерська правда” у Львівському прес-клубі повідомила  директор компанії “Академія професійного бухгалтера” Мар’яна Кавин.

– Таке може статися, якщо попередній бухгалтер не додивився, а новий про це ще не знає, – каже аудитор.
Якщо сума податкового боргу перевищила суму, передбачену ст.59.1 ПКУ, то про неї мали б повідомити письмово, а якщо минуло 1095 днів, то списати або ж звернутися до суду для повного погашення або ж визнання боргу безнадійним.

– Проте, якщо існує невеликий податковий борг, про який не повідомляють, то платнику єдиного податку можуть відмовити у праві перейти на єдину систему оподаткування. А чинним «спрощенцям», які протягом двох кварталів не сплатили борг, анулюють підставу для єдиного податку, – Мар’яна

Кавин говорить, що всі свої податкові борги можна побачити у єдиному кабінеті платника податків.  

Також аудитор зауважила, що єдиний соціальний внесок, навіть якщо він нарахований і не сплачений, не є податковим боргом, тому що він не передбачений Податковим Кодексом.

З важливих новин квітня "Бухалтерська правда" виокремила найменш приємну. Якщо ви платник податку на додану вартість і несвоєчасно  зареєстрували податкові накладні на неплатників податків, то вам відтепер доведеться платити штраф, повідомила партнер компанії “Академія професійного бухгалтера” Людмила Шахно. 

Вона нагадала, що до 1 січня бухгалтер виписував податкову накладну і на платників, і на неплатників ПДВ. Але якщо накладні були виписані на неплатників ПДВ, але не зареєстровані, то штрафи не застосовувалися. З 1 січня податкові накладні зрівняли, і всі повинні були бути зареєстрованими. 

– Проте податкова не могла визначитися: штрафувати чи ні. Адже норма в Податковому кодексі виписана дуже абсурдна. Нарешті, 3 березня податкова видала свій лист, що штрафуються всі податкові накладні, окрім тих, які оштрафувати неможливо. І в цьому листі був абзац. В якому говорилося: «просимо Мінфін нас підтримати або висловити свою думку», – розповідає Людмила Шахно. 

І ось 14 квітня Мінфін підтримав податкову. І тепер підприємців та підприємства очікують штрафи.

Архіви