Найбільша проблема меддопомоги в АТО – вивезення з поля бою – медик

Найбільша проблема надання медичної допомоги в зоні АТО – це доставка пораненого з поля бою до місця, де лікар може надати йому ту допомогу, якої він потребує.

На цьому етапі дуже багато втрачається, не завжди вдається вивезти поранених з поля бою тоді, коли їм це необхідно. З різних причин, і з технічних, і через бойову обстановку, системи, яку мають Збройні сили США, Україна ще не має.

Про це сьогодні, 18 серпня, під час на тему:"Особливості медичної допомоги військовослужбовцям: у мирний час і на війні. Досвід НАТО і України", яка відбувається у ці хвилини у Львівському прес-клубі, повідомив полковник медичної служби, сказав старший ординатор  відділення урології Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Тарас Кльофа.

За його словами, йому довелося бути на сході в АТО майже впродовж трьох місяців минулого року. Тоді тільки починали формувати військово-медичні бригади.

– Наша передова медична група була відряджена до 24 окремої механізованої бригади. Таких груп було багато, з нашого госпіталю – чотири, з Вінниці – чотири, з Одеси. Тобто, практично, з усіх окружних медичних госпіталів були створені такі групи. В них був старший групи, хірург, лікар-анестезіолог, травматолог або інший спеціаліст, фельдшер і три водії. Відповідно було три машини – санітарна, автомобіль для перевезення майна та автомобіль-перев’язочна, – каже військовий лікар.

Вони повинні були надавати першу медичну допомогу особовому складу, який брав участь в АТО, наголосив Тарас Кльофа.

– Чи було все зроблено чи ні? На той час все було доцільно, оскільки більшість бригад тоді не мали медичних служб, які не тільки могли виїхати, але й надати кваліфіковану допомогу. Тому ті завдання, які були покладені на нас, ми виконали нормально. Тому свідчення – не одне врятоване людське життя і здоров’я, – вважає Тарас Кльофа.

Відповідаючи на запитання про можливість мінімізації людських втрат, Тарас Кльофа сказав, що це – адекватне і своєчасне надання допомоги на полі бою і максимальна евакуація пораненого на другий чи третій етап надання медичної допомоги. 

– На сьогодні цей механізм відпрацьований, тому що на деякі відстані від передової розгорнуті польові госпіталі, які забирають на себе основний потік цих потерпілих, – каже полковник медичної служби.

Про систему, яка діє в американській армії, розповів старший лейтенант, офіцер медичної служби корпусу ЗС США Натан Ву (Nathan Wu), який зараз навчає військовослужбовців Нацгвардії України.

– У нас є 4 типи медичної допомоги. Наш батальйон надає першу допомогу відразу на полі бою, потім пораненого передають на другий тип допомоги, який належить до нашого штабу. Третій тип – це військова лікарня. Туди надходять поранені з важчими пораненнями. І четвертий – це звичайні цивільні лікарні, і там вже лікують найтяжчих поранених, – каже він.

Архіви