В Україні і на Львівщині, зокрема, 20% закладів ресторанного бізнесу не дотримуються заборони на куріння в приміщеннях.
Відео: Львівський пресклуб
Про це під час круглого столу у Львівському пресклубі на тему “Презентація моніторингу кафе, барів та ресторанів Львова щодо дотримання закону “Про заборону куріння” повідомив координатор всеукраїнської кампанії “Молодь вільна від куріння” Олег Слабоспицький, пише Dailylviv.com.
Цю статистику прокоментувала заступниця генерального директора ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ” Ольга Брезецька:
“20% недотримання антитютюнового законодавства є своєрідним викликом – як треба працювати для того, щоб поліпшити бездимне середовище в області”.
За словами Брезецької, Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ займається профілактикою інфекційних та неінфекційних захворювань, тому він працює з факторами ризику інфекційних захворювань і проблемою тютюнопаління також.
Вона розповіла, що Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ спільно з громадською організацією «Життя», з департаментом освіти та науки ЛОВА, департаментом охорони здоров’я ЛОВА та за підтримки ВООЗ обрали 10 шкіл на Львівщині, у яких реалізовували проєкт «Школи вільні від нікотину та тютюну».
“ВООЗ розробила покрокову інструкцію для створення у школах простору вільного від нікотину та тютюну. Цей проєкт Всесвітня організація реалізовувала у трьох країнах, зокрема Україна стала третьою країною яка долучилася до цієї кампанії. Заходи проєкту були, передусім спрямовані на персонал шкіл та учнів 9-11 класів. Всі школи, які долучилися до проєкту, прийняли рішення про затвердження Політики запобігання вживанню тютюну та нікотину. Також у рамках цього проєкту було проведення двоетапне опитування серед учнів 9-11 класів та персоналу шкіл. Результати двох хвиль опитування виявили суттєве поширення вживання тютюну та нікотину, яке відповідає середньому рівню по країні”,- розповіла Ольга Брезецька.
За словами, Ольги Брезецької, підсумком проєкту стало збільшення до 55% поінформованості серед шкільної молоді про шкідливий вплив тютюнопаління на організм.
Заступниця генерального директора повідомила, що цей проєкт не завершився його поширили ще на 10 шкіл, у яких зараз проводять інформаційну кампанію зі створення бездимного шкільного середовища.
Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ спільно з департаментом охорони здоров’я ЛОВА розробив проєкт стратегії та план заходів з контролю над тютюном на 2023-2026 роки, який скерували на розгляд та вивчення у дотичні структури.
“Сподіваємося, що найближчим часом, він буде затверджений розпорядженням голови ЛОВА”,- підсумувала Ольга Брезецька.