На Львівщині зникають позашкільні заклади, – депутат

Процес об’єднання трьох обласних закладів позашкільної освіти – Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді, Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді – призупинено.

Про це сьогодні,19 березня, під час прес-конференції на тему «Провальна децентралізація, криза екстреної допомоги, позашкілля на межі зникнення і бюджет проїдання – чому на Львівщині немає розвитку?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській облраді Галина Бордун. 

Нагадаємо, що в області було створено тимчасову комісію, яка оцінює вартість комунального майна та його використання. Один із висновків цієї комісії щодо використання будинків, де розташовані гуртки для учнів та молоді, дуже здивував членів постійної комісії освіти Львівської облради. Там були рекомендації про зменшення бюджетних витрат, але не було жодного слова про те, де і як мають займатися діти. 

– Ми зустрілися з обласними освітянами та з освітянами, які працюють у позашкіллі та займаються гуртковою роботою у Львові. Така собі програма обміну досвідом. І я побачила провалля між областю та Львовом. У Львові все побудовано на методі надання послуги, і місто в це вкладає гроші – в гуртки, в роботу, в обладнання, в оголошення, в приміщення, в презентації, – депутатка облради наголосила, що область намагається на дітях зекономити, тоді як місто – вкласти. 

Галина Бордун нагадала, що діти мешкають не тільки у Львові. Але що далі від обласного центру, то більше діти обділені можливістю займатися в гуртках. 

– Батьки, які мають авто і мешкають ближче до Львова, намагаються віддати дитину сюди, аби вона мала можливість розвиватися. А дитина з села не поїде після школи в райцентр, аби займатися в гуртку, – говорить Галина Бордун про дискримінацію учнів сільських шкіл.

Також депутатка зауважила, що питаннями дитячого дозвілля більше переймаються вчителі, ніж керівники. Вчителі приносять з дому власні матеріали, на яких навчають учнів робити гарні речі, випрошують приміщення для занять. Натомість, коли створюють територіальну громаду, то спочатку дбають про приміщення школи, про комунальні послуги, про базові речі, про дороги. 

– Минулого разу депутати підтримали створення об’єднаної територіальної громади, в якій немає жодного позашкільного закладу та закладу для занять спортом, – констатувала депутат Львівської облради від фракції «Самопоміч» Тетяна Письменна. 

Архіви