На Львівщині пройде дитячий табір толерантності
На Львівщині у смт. Брюховичі протягом 19-21 листопада відбуватиметься дитячий табір толерантності «Моя сім’я». Табори з толерантності, приурочені до річниці Конвенції ООН з захисту прав дитини, проходять у ці дні також у Києві, Вінниці, Хмельницькому, Житомирі. Організатори сподіваються, що діти, які відбудуть такі табори, більше дізнаються про свої права, стануть більш толерантними один до одного, а головне – стануть освітянами для однолітків, і свій досвід толерантного спілкування зможуть передати своїм друзям-ровесникам. Про це 19 листопада під час прес-конференції повідомила координатор табору на Львівщині Лілія Гук.
Директор Гендерного ресурсного центру управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Л.Гук поінформувала, що до участі у таборі запрошено 25 підлітків у віці 13-16 років. Вони є представниками різних соціальних груп – діти з повних і неповних сімей, сироти, діти з малозабезпечених сімей, з міської і сільської місцевості тощо.
Лілія Гук повідомила: «Ми будемо говорити про права дитини, їх захист, про повагу один до одного, толерантність. Ми ознайомимо їх із формами насильства. Це – глобальне явище, навіть різні прояви дискримінації є формами насильства. Головну ж увагу сконцентруємо на тому, як без агресії, толерантно вирішувати конфліктні ситуації».
Під час навчання використовуватимуться ігрові форми. Заплановано використати метод форум-театр. Діти поставлять міні-виставу на тему запобігання торгівлі людьми. Відповідно до методу, вистава припиниться в кульмінаційній точці, й учасники табору будуть дискутувати щодо того, як найкраще вирішити продемонстровану проблему. Також діти створять банер та відеоролик, які будуть демонструватися у Києві під час Днів толерантності ЮНІСЕФ 22 листопада – 5 грудня.
Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Андрій Рожнятовський схвально оцінив захід: «Не таємниця, що Львівщина потребує таких заходів, адже велика кількість батьків є заробітчанами, відтак регіону притаманне соціальне сирітство. І якщо у Львові є культура молоді, то для сільської місцевості дозвілля молоді знівельовано до того рівня, що є масовий алкоголізм. Нормою поведінки є дожити до суботи, й піти на так звану дискотеку. Там можлива жорстокість між молоддю, яка тягнеться як копіювання зразків з центральних телеканалів. Прикро, що для багатьох це норма поведінки. На жаль, існує причинно-наслідковий зв’язок з 90-ми роками ХХ століття, коли молодь лишилася на поталу сама собі. Тому ми усіляко намагаємося виправляти цю ситуацію».