На Львівщині створили Громадську люстраційну раду

Посадами не можна нагороджувати. Якщо санітарка винесла з полю бою десяток поранених, то їй – велика подяка і її варто нагородити орденом. Але її не можна ставити головним лікарем лікарні.

Так просто член новоствореної Громадської люстраційної ради Львівщини Віталій Сергатюк під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Представлення Громадської люстраційної ради Львівщини. Мета створення та завдання» пояснив, чому навіть героїчна участь у Майдані чи в АТО не є підставою обіймати високі посади.

Це може і має бути «плюсом» для посадовця, але, передусім, він має бути фахівцем, – вважають члени Громадської люстраційної ради.

За словами члена цієї ради Романа Лавріва, чинний закон «Про очищення влади» є трохи не такий, який би був мати. Адже згідно з законом, люстрацією будуть займатися виконавчі органи влади. Та й невідомо, коли цей закон запрацює. Тому Громадська люстраційна рада контролюватиме тих, хто буде люструвати.

– На місцях дуже добре знають своїх «героїв» і хто чого вартий, – каже Роман Лаврів.

За його словами, чиновники, які зараз призначені чи мають бути призначені, стверджують, що вони не працювали при режимі Януковича і не виконували його злочинних наказів. Але громада пам’ятає їхні «діяння» і до 2010 року та що вони робили тоді.

До роботи в Громадській люстраційній раді зголосилося на сьогодні 17 організацій. Від кожної організації до ради входитиме по одній особі. Громадські діячі також готові взяти на себе відповідальність за свої вчинки і рішення. Також вони вважають, що громадські активісти повинні працювати за фаховими напрямкам, тому що якою б хорошою не була людина, якщо вона не фахівець, її можна буде дуже легко обдурити.

Також, за словами Віталія Сергатюка, робота комісій буде відкритою, кожна людина зможе прийти і послухати, про що йдеться.

– Люстрація – це є акція сакрального характеру разової дії. Це – принесення в жертву. Коли якийсь корумпований чиновник заявляє, що він пройшов люстрацію, то це означає, що його палили-палили, але недопалили. А мали би спалити і принести в жертву. Це так, теоретично. Люстрація не може бути пройдена чи не пройдена. Під люстрацію підпадають або не підпадають, – дав визначення Віталій Сергатюк.

Архіви