На Львівщині сотню працівників ТзОВ «Перфект» банкіри вигнали на вулицю

У місті Новояворівську Львівської області на території суб’єкта підприємницької діяльності СЕЗ «Яворів» – ТзОВ «Фабрика латексних виробів «Перфект» – сотня виробників презервативів вимагає від представника ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» розблокувати роботу виробництва – увімкнути електропостачання. Однак банкіри людям на поступки не йдуть. Приміщення, звідки живиться енергією виробництво, опломбували, а перед дверима виставили охорону. Про це повідомив з місця події власкор ЗІКу.

Щоб не допустити соціального вибуху, банкіри викликали міліцію. А керівництво та співвласник «Перфекту» – столичних та львівських журналістів.

За словами співвласника Новояворівської фабрики латексних виробів Єжи Коніка, немає жодного судового рішення, на підставі якого банк міг би паралізувати виробничий процес, вимкнувши ще 14 вересня світло.

Натомість, начальник управління економічної безпеки ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Дмитро Жаданов стверджує, що все зроблено за законом. Господарським судом Львівської області було винесено ухвалу (7 вересня 2009 року) про відкриття провадження за позовом цього банку до «Перфекту» про звернення стягнення на предмет застави, якою одночасно було вжито заходи до забезпечення позову шляхом накладання арешту на майно ТзОВ «Фабрика латексних виробів «Перфект» та передано його на відповідальне зберігання позивачу – ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк». Коротше кажучи, фабрика презервативів вчасно не сплатила понад 1 млн  дол. США кредиту, тому її майно банк арештував і електропостачання «вирубив». Тепер люди не мають зарплатні, псується сировина  на тисячі євро. Клієнти з України, Польщі та інших держав не одержують замовлену продукцію.

Та співвласник фірми Єжи Конік з цим не погоджується і класифікує дії банку не інакше, як «рейдерське захоплення». На думку польського інвестора, представник ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» не мав жодних законодавчих підстав для відключення електропостачання та зупинки технологічного процесу. Адже, згідно ухвали Господарського суду Львівської області від 7 вересня 2009 року, у ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» було лише передано на відповідальне зберігання майно ТзОВ «Фабрика латексних виробів «Перфект», однак не було надано права розпоряджатися цим майном чи втручатися у господарську діяльність підприємства.

У коментарі власкорові ЗІКу начальник виконавчої служби Яворівського управління юстиції Борис Кавун, показавши це рішення Господарського суду, підтвердив, що в цьому документі немає жодного  слова про право банку паралізувати виробничий процес, відключити електропостачання.

Борис Кавун каже, що він здивований нинішнім скандалом, бо думав, що сторони дійдуть порозуміння мирним шляхом.

Тим часом працівники фабрики, а це в основному жінки, плачуть, що їх залишили без копійки грошей, викинули на вулицю, наче собак. Люди створили ініціативну групу для організації акцій непокори. А керівництво фабрики звернулося за допомогою до Президента України, Прем’єр-міністра України, ВРУ, Верховного суду та Генеральної прокуратури.

Соттню учасників цього мітингу, працівників «Перфекту» – громадян України, що залишилися без шматка хліба та впали у відчай, не приїхали підтримати ні керівництво Яворівського району, ні Львівської області. Не було тут жодного депутата Львівської обласної ради від Яворівського району чи мера Новояворівська.

Люди бідкаються, що зі своєю бідою залишилися на самоті.

Архіви