На Львівщині – найвища явка абітурієнтів на ЗНО

У Львівській області цьогоріч зафіксували найвищу явку абітурієнтів у пункти складання ЗНО, крім на проходження тестів з трьох предметів. Загалом у Львівські області зареєстрували 18 707 учасників ЗНО. Також, як зазначають у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти, вилучень учасників ЗНО з пунктів тестування з кожним роком все менше.

Про це сьогодні, 27 червня, йшлося на прес-конференція на тему «ЗНО-2013: всеукраїнські й регіональні тенденції».

За словами директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, найбільше з пункту тестування вилучали випускників минулих років, проте в цілому на Львівщині явка абітурієнтів була найвищою.

Під час цьогорічного ЗНО традиційно на пунктах тестування були присутні представники Громадянської мережі «ОПОРА», які організували громадське спостереження за процесом організації і проведення незалежного оцінювання у 16 областях України.

Координатор кампанії спостереження Наталія Радиш розповідає: «Цьогорічна підготовка до ЗНО цілком позитивна. Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти забезпечив належний рівень підготовки персоналу. Хоча спостерігачами були зафіксовані деякі порушення, вони не можуть вплинути на визначення результату. Наприклад, інструктори подеколи забували вкладати невикористані зошити тих абітурієнтів, які не з’явилися, до спеціального пакету. Також дається взнаки відсутність навчання-інструктажу для чергових. Так, до їхніх обов’язків належить перевірка приміщень, зокрема, вбиралень на наявність заборонених засобів зв’язку, шпаргалок тощо. На жаль, і під час тестування, і по його завершенню спостерігачі виявляли шпаргалки, що свідчить про неякісне виконання черговими своїх обов’язків».

Громадський спостерігач Ірина Швець додає, що ефективним було і застосування металодетекторів: «Минулого року металодетектори застосовувались при вході на пункт тестування, але така практика не була дуже ефективною. Цього року запровадили технологічну перерву, під час якої працівники Державної служби охорони заходили вже безпосередньо в аудиторії і перевіряли дітей на наявність технічних засобів: мобільних телефонів, флешок, навушників. Така перевірка тривала 3-5 хвилин. Звісно, тут є і психологічний момент, і з кожним роком все менше абітурієнтів вилучають з пунктів тестування».

Проте цьогорічні абітурієнти не відмовилися і від традиційних паперових шпаргалок та конспектів. Випускники стали більш винахідливими – залишали підказки у найрізноманітніших місцях: починаючи із захованих у вбиральнях зошитів і закінчуючи калькуляторами в паперових пакетах у смітниках. Найвигадливіші навіть спробували виробити свою спеціальну систему жестів.

Також деякі абітурієнти втрачали шанс скласти тестування через власну неуважність: хтось забував паспорт чи Сертифікат ЗНО або переплутав дні складання тестів. Проте, незважаючи на подібні прикрощі, спостерігачі запевняють: з кожним роком процедура проведення ЗНО покращується, а запровадження в Україні незалежного оцінювання виправдовується і є ефективним.

Крім того, як повідомила Лариса Середяк, кожен, хто незадоволений результатами ЗНО, може подати протягом трьох днів з моменту їх оголошення апеляційну заяву до УЦОЯО, зразок якої можна переглянути на сайтах УЦОЯО та ЛРЦОЯО.

Також для абітурієнтів, які внаслідок поважних причин не змогли взяти участь у основній сесії або стосовно яких були допущені порушення процедури проведення ЗНО, з 4 по 11 липня проводитиметься додаткова сесія.

Архіви