Львівська облрада гальмує створення меморіального комплексу на Білій Горі біля с. Підлисся на честь 200-ліття Маркіяна Шашкевича.
Про це 24 квітня на прес-конференції заявив координатор ЛОО «Громадське патріотичне об’єднання «Українська справа» Мирослав Нагірний.
За його словами, у 2010 році громадські, наукові організації, творчі спілки та благочинні фонди звернулися до голови Львівської облради Олега Панькевича з пропозицією підтримати ідею довершення меморіально-історичного комплексу на Білілій Горі з нагоди 200-ліття Шашкевича.
«Концептуально пропонується біля величного Хреста, що є і залишається домінантою, з двох боків симетрично розмістити пам’ятник Маркіянові Шашкевичу і монументальну композицію пам’яті та слави Січових Стрільців. Ці три складові і творять меморіально-історичний комплекс», – повідомив Нагірний.
Він зазначив, що ініціатором довершення комплексу була Спілка політв’язнів України. Ідею підтримали 30 громадських організацій, вищі навчальні заклади. Були зібрані підписи громадян під час заходів з відзначення 200-ліття Шашкевича.
Однак, як повідомив Нагірний, до розгляду на сесії Львівської облради це питання не дійшло, оскільки постійна комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ не прийняла позитивного рішення з цього приводу.
За його словами, громадські організації вимагають, аби своє слово з цього приводу сказали депутати Львівської облради.
«Ми хочемо збудувати те, що не встигли збудувати наші попередники. Щоб наші діти ішли туди, як на прощу до святині», – зазначила член ЛОО «Товариство українок ім. Ольги Басараб» Марія Василюк.
У той час, як наголосив присутній на прес-конференції голова постійної комісії Львівської облради з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Орест Шейка, пам’ятний хрест, збудований у 1911 році на честь 100-ліття Шашкевича, – довершена композиція і не потребує жодних добудов.
«Якщо ми будемо говорити про довершення того, що не було зроблено колись, то, напевно, комусь прийде в голову говорити завтра про довершення Оперного театру, собору святого Юра у Львові чи щось інше. Ми мусимо на кінець зрозуміти, що в цей час, в 1911 році, кращі уми українського народу і кращі представники архітектурної школи працювали над тим пам’ятником і його створили», – наголосив Шейка.
За його словами, таку позицію підтримав і директор Львівської картинної галереї, Герой України Борис Возницький.
«Громадську думку треба слухати, але треба її коректувати», – вважає Шейка.