Молодь Львова не довіряє центрам зайнятості

81,5% львів’ян віком від 16 до 35 років шукають роботу в Інтернеті. Про це свідчать результати дослідження, яке провів інформаційно-правовий центр «Наше право» за підтримки програми «Верховенство права» міжнародного фонду «Відродження».

Як повідомив, сьогодні, 26 грудня, на прес-конференції у Прес-клубі президент «Нашого права» Андрій Лепак, було опитано 400 респондентів у шістьох районах Львова. застосували метод стихійної вибірки. Мета дослідження – аналіз дотримання трудових прав молоді та виконання програм працевлаштування молоді у Львові. Похибка репрезентативності опитування становить +/­– 3%.

Респондентам, які вказали, що не працюють, поставили запитання: «Ви зараз шукаєте постійну роботу?». І цікаво, що тільки 40,5 % непрацюючих респондентів, відповіли «Так». При цьому 81,5 % опитаних роботу шукають за допомогою Інтернету, рідше за допомогою друзів та родичів, на третьому місці – пошук через друковані видання, на четвертому – спілкування напряму з роботодавцями. І тільки п’яте місце посіли центри зайнятості.

38,3 % респондентів вказали, що працюють на постійній роботі. Серед них 58,1% проходили стажування, водночас 33,5% за роботу під час випробувального терміну платні не отримали.

Тільки 11,8 % опитаних ознайомлені із місцевими програмами, що були прийняті Львівською міською та обласною радами для сприяння працевлаштування молоді. 84,1% респондентів такі програми не цікавлять.

Андрій Лепак порадив Львівській міській раді приймати реалістичніші програми та надати можливість громаді брати участь їх обговоренні.

Результати дослідження будуть передані у центри зайнятості, – наголосив Андрій Лепак.

Архіви