Міський голова Львова і його адміністрація зловживають лізингом – без тендерних процедур, – депутат

Мерія у такий спосіб бере майже все у своїх постачальників-“кредиторів: від автомобілів – до меблів, заявив депутат ЛМР Валерій Веремчук.

На думку Валерія Веремчука, члена постійної комісії з питань фінансів та планування бюджету, голови фракції «Громадський рух «Народний контроль» у Львівській міській раді, міська виконавча влада звикла жити у кредит, але віддавати борги доведеться мешканцям Львова упродовж тривалого часу.

– Сьогоднішні борги міста вже розписані до 2041 року, – сказав він. – Це 5 млрд 150 млн грн лише по кредитах комунальних підприємств.  Крім того, ще 2 млрд 739 млн по облігаціях, на які вже Львівська міська рада дала згоду. Це вже майже 8 млрд грн! А ще зараз є лізинги. Автобуси, всі пам’ятаємо, коштували 600 млн плюс 200 млн лізингових платежів. Крім того, в лізинг береться все: від меблів, автомобілів адміністрації міського голови, навіть роялі – в лізинг… Я вже не знаю, що ми тільки не купували в лізинг! А це той самий кредит, тільки в «товарному» вигляді й без тендерних процедур – тобто абсолютні прямі угоди на сотні мільйонів з постачальником, який сподобається.

Акцентуючи на запитанні, де взяти кошти для зарплат працівникам комунальних підприємств, Веремчук наголосив, що гроші насправді є.

– На жаль, останніми роками ці кошти на зарплати йдуть з так званих статутних капіталів, – пояснив він на пресконференції “Оплата праці працівників львівських комунальних підприємств в умовах пандемії”, яка відбулася у Пресклубі 17 червня. – Просто кажучи, замість будувати садочки, нові школи, закуповувати медичне обладнання без лізингу, без кредиту — ці кошти йдуть з так званого бюджету розвитку, звідки перенаправляються в статутний капітал та з них частково виплачуються заробітні плати.

Валерій Веремчук повідомив, що на цей рік виконавчий комітет Львівської міськради (адже саме він пропонує депутатам затверджувати бюджет міста) заклав такі суми підприємствам: КП “Львівелектротранс“ – 114,5 млн грн, КП “АТП-1” 146 млн грн, КП “Львівтеплоенерго” – 189 млн, 952 тис. грн, КП “Залізничнетеплоенерго” – 18,5 млн грн, КП “Львівводоканал” – 273 млн 149 тис. грн і так далі.

– Ці кошти станом на сьогодні жодне підприємство не вибрало в повному обсязі, – наголосив Валерій Веремчук. – Так, сьогодні ми живемо в непростих умовах. Так, є багато втрат. Але разом з тим є економія. Ми бачимо 50-60 млн економії на ТПВ за результатами, станом на 16 червня. Це – офіційна інформація від управління фінансів. Ми проаналізували дуже щільно ці видатки. Чому вони мають там лежати й чекати поки їх якийсь чиновник «освоїть»?  Ви знаєте, що з цими «освоєннями» потім маємо кримінальні справи, впровадження, вилучення, а хтось кудись утікає… десь втікає. Так заберімо це, щоб не було спокуси в нікого нічого «освоювати» і віддамо ці кошти  на зарплати!

Депутат також назвав конкретні речі, на яких ми насправді заощадили за період карантину.

– Економія на пільгових перевезеннях склала 41 мільйон – це ми можемо скерувати туди, де нам бракує, а саме – на зарплати працівників комунальних підприємств, – сказав Валерій Веремчук. – Економія в освіті – 133 млн грн за цей час. Ще є економія ( на чому можна зекономити – ЩЛ): відрядження, масові заходи, улюблені промоції – це все мільйони. Ми говоримо: не сотні тисяч, ми говоримо про десятки мільйонів гривень! На жаль, в порядок денний цього питання Андрій Іванович не включив. Він, напевно, не хоче, щоб працівники отримували зарплатню. Головне їх залякати – “які негідники депутати”.

Веремчук висловив думку, що у важкий час міська влада мала би почати економію зі себе, однак такого бажання немає.

– Але не хочуть відмовитись ні від «золотих» душів в Ратуші, майже за мільйон грн, ні від закордонних відряджень та іншого. На жаль, минулого засідання депутатська більшість не підтримала нашу пропозицію і нашу ухвалу обмежити премії заступникам й радникам міського голови, щоб ці кошти пішли на зарплати працівникам комунальних підприємств. Повірте, ми маємо дуже багато резервів в бюджеті. І якщо міський голова захоче, то він внесе це питання в порядок денний. Якщо ні, тоді ми будемо змушені самі ці кошти забирати й віддавати людям, там де їх бракує, – заявив депутат ЛМР Валерій Веремчук.

Довідково

19 червня на пленарному засіданні ЛМР розглянуть питання про про кредит ЄБРР у 20 млн євро позики (це майже 700 млн грн) – ці кошти мерія  хоче спрямувати на зарплати працівників АТП-1, “Львівелектротрансу”, “Львівводоканалу” та “Львівтеплоенерго”.

Як запевняють у мерії, коли у Львові планували бюджет, потрібно було 472 млн грн. Одна, зараз профінансовано лише 240 млн грн, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по економіці підприємств, які недоотримали очікуваних прибутків. Утім, більшість депутатів з таким станом речей не погоджуються. Вони вважають, що місто має гроші на виплату працівникам комунальних підприємств, і брати кредит – недоречно.

Щоденний Львів” повідомляв, що керівники комунальних підприємств Львова отримують по 120-150 тис грн за місяць, інші працівники – 7 тис грн.

Неможливо проконтролювати, куди міська влада Львова витрачає гроші.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви