Міськраду Львова очікують протести мешканців багатоповерхових самобудів

У багатоповерхівках-самобудах починають продавати квартири, але зараз на це ніхто не звертає увагу. А через певний час люди, які придбали там квартири, прийдуть під Львівську міськраду з вимогою або повернути кошти, або узаконити будинок.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив представник партії «Громадський рух «Народний контроль» Орест Печенко.

– Щоби не отримати соціальне напруження, я би пропонував, аби інформація про всі ці самобуди-багатоповерхівки, які на сьогодні не мають статусу "законного", була оприлюднена на сайті міськради. Щоби люди розуміли, що вони купляють і що на них чекає, – каже він.
Він зазначив, що самобуди є двох типів.

– Перше – індивідуальні будинки сімей, які будуються на приватизованій території  Друге – це комерційна забудова, багатоповерхівки, де будівництво здійснюють для продажу квартир, – каже Орест Печенко.

На його думку, це – різні категорії самобудів.

– Якщо говорити про самобуди індивідуальних будинків, то ми прекрасно знаємо, що та кількість погоджень, яка була, ускладнювала їхнє узаконення для простої людини. І ми маємо сотні реконструйованих індивідуальних будинків у Львові, які юридично є самобудами, але жодної шкоди для громади і суспільства вони не чинять.  І друге – це багатоповерхівки, які зараз масово будуються. Але треба ставити чітку межу, коли це будівництво не переходить межі комфорту інших людей, – каже він.
Саме для таких будинків має бути розроблена відкрита процедура початку будівництва.

– Жодного будівництва не повинно здійснюватися без громадського слухання. Жодне рішення новоствореного «держархбудконтролю» не повинно відбуватися якимсь потайним способом, – каже Орест Печенко.   

Архіви