Міськрада подарувала готелю «Леополіс» 27 млн грн, ТЦ «Форум» – 200 тис, – ГР

Львів перетворився на генделик, на якому заробляє невелика кількість чиновників міськради, наближених до міського голови. Натомість львів’янам у Львові жити некомфортно.

Така думка звучала у всіх виступах членів робочої групи зі створення Громадської ради при Львівській міській раді під час відкритого засідання групи, яке відбулося сьогодні, 27 січня, у Львівському прес-клубі.  

За словами голови вищезгаданої Громадської ради Рустама Курбанова, Львів – це одне з небагатьох міст в Україні, де немає жодного громадського контролю при органах місцевого самоврядування. А проблем у місті – дуже багато. 

– Вибори, які відбулися восени, продемонстрували, що близько 20 відсотків  від 500 тисяч львів’ян, які мають право голосу, підтримали теперішнього голову. У нас немає сумніву щодо легальності, але є сумніви щодо легітимності, – каже він.

Така ситуація показала, що львів’яни незадоволені тим, що діється в місті.  

Так, за словами  члена робочої групи Володимира Марямпольського,  міськрада подарувала готелю «Леополіс» 27 млн гривень, які би ті мали сплатити до міського бюджету, тоді як у місті, наприклад, не вистачає дитячих садочків. 

– Побудова одного садочка з нуля коштує 15 тисяч гривень, – каже він. 
Так само було подаровано торговому центрові «Форум» майже 200 тисяч гривень. 

– Міська рада дозволила їм облагородити майданчик навколо свого торгового центру за 16 тисяч гривень, замість того, щоби змусити сплатити до бюджету 200 тисяч гривень, – каже  Ростислав Вороновський.

– 50 млн гривень витратили на реконструкцію площі Ринок. А на ремонт дитячої лікарні немає грошей, – каже Роман Верхоляк. 

Окрім того, Львів зараз перебуває в зоні екологічного лиха. Але міській владі хочеться його приховати. 

– Нещодавно на Грибовицькому сміттєзвалищі відбувся витік кислих гудронів. Це є другий клас небезпеки після переробки радіоактивних речовин. Забруднена річка Малахівка, яка є притокою Західного Бугу, що  впадає у Віслу, а та – в Балтійське море. Якщо Європа зараз проведе аналіз і дізнається, що стався такий витік, то це потягне серйозні наслідки з нашою євроінтеграцією. Місто замовчує це, щоби не визнали цю зону зоною екологічного лиха і щоби це не вплинуло на притік туристів та щоби міські чиновники не втратили свої прибутки, – вважає член робочої групи Роман Салабай. 

Віктор Гануляк, який куруватиме в цій громадській раді питання охорони культурної спадщини, повідомив присутнім, що відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей тепер буде створено при департаменті архітектури ЛОДА. 

– І на посаду директора цього департаменту планують висунути знаменитого Андрія Павліва. Вже проведений конкурс, написана заява. Хоча все відбувається у закритому режимі, – каже він. 

Незадоволені роботою міського голови Андрія Садового і учасники АТО. 

– На даний час він рахує учасників АТО за квартирною чергою та за хрестами на Личакові. Він заявив, що є всього 44 загиблих. Тільки у нас у Львові, чомусь, – проблема з землею для учасників АТО. На нашого мера не діють закони України. Він сам себе називає президентом Львова і створює свої закони, – так висловився демобілізований боєць 24 бригади Олег Дудок. 

Його думку розширив Рустам Курбанов.

– Група «Приват» під міфічний «Євробаскет» у Львові, який так і не відбувся, без усіляких тендерів та комизань з депутатами міськради, отримала ділянку в розмірі 10 чи 12 га в районі вулиць Кульпарківська- Ряшівська. «Євробаскет» у Львові так і не відбувся і не відбудеться. А куди поділася земля? – каже голова Громадської ради при Львівській міській раді. 

Архіви