МФК позичить гроші інвестору, коли буде ділянка для сміттєпереробного заводу, – ЛМР

Як Львівська міська рада співпрацює з Міжнародною фінансовою корпорацією щодо вирішення проблеми твердих побутових відходів Львова? Про це йдеться у відповіді Львівської міської ради на інформаційний запит Львівського прес-клубу .

За результатами першого етапу співпраці Львівської міської ради з Міжнародною фінансовою корпорацією, який завершився в першій половині 2011 року поданням звіту з оцінкою техніко-економічних показників і варіантів залучення інвестора в будівництво сміттєпереробного заводу та нового полігону, було домовлено вести пошук земельної ділянки для реалізації проекту, що є базовою, ключовою і принциповою умовою МФК для організації процесу залучення інвестора.

У травні 2012 року, коли Львівська міська рада сподівалась реалізувати такий проект на території ДП «Сірка», Миколаївського району, спільно з МФК, а також Агентством міжнародного розвитку Швейцарії було проведено круглий стіл для обговорення варіантів залучення інвестора та умов, які будуть ним виставлятися для участі у проекті, в якому взяли участь потенційні інвестори, зокрема:

Ремондіс, Німеччина;
Веолія, Франція;
ABE, Австрія;
Гігаджоуль, Австрія;
FFK, Німеччина;
Санком, Україна;
Ляфарж, Франція.

У рамках круглого столу було організовано виїзд на ділянку ДП «Сірка» в Миколаївському районі. Натомість, після цього, було прийнято спільне рішення Березинської та інших сільських і міської ради Нового Роздолу, яким відмовлено ЛМР у підтримці реалізації цього проекту на території цих населених пунктів. Участь вищезазначених компаній у круглому столі є свідченням високого авторитету МФК, довіри до цієї організації з боку потенційних інвесторів.

А першочерговою принциповою умовою для іневсторів є наявність і відведення на одне з комунальних підприємств міста, або спільне міське та обласне підприємство, чи якесь інше підприємство, яке буде підконтрольне міській та/або спільно з регіональними органами влади, земельної ділянки для реалізації проекту.

Наявність ділянки і її визначений статус дасть можливість укласти угоду з МФК на реалізацію другого етапу співпраці – це підготовка документації та порядку залучення інвестора за конкурентною процедурою. Інвестор отримає право на фінансування проекту з боку МФК чи ЄБРР у певній пропорції, що визначається за підсумками переговорів. Інвестор – це фізична або юридична особа, яка інвестує у проект власними коштами лише частково (на сьогодні, це не менше ніж 50%), а решта коштів залучається ззовні, у вигляді кредитів чи продажу акцій, облігацій від фінансових інституцій.

Львівська міська рада ще раз наголошує на тому, що:

– для залучення інвестор потрібна земельна ділянка, щодо якої є прийняті рішення та визначений статус. Така ділянка не може бути визначена на території міста Львова відповідно до вимог СНІП та ДБН, а її визначення належить до компетенції ЛОДА та ЛОР;

– Львівська міська рада досягнула домовленості з МФК, що за умови наявності такої ділянки буде укладено договір про наступний етап співпраці – це залучення інвестора та підготовка структури реалізації проекту (юридична, фінансова та технічна моделі проекту);

– щонайменше австрійські компанії «ABE» та «АСА» нещодавно підтвердили свій інтерес до участі у проекті у Львові — це за відсутності рішення щодо земельної ділянки. Інші компанії готові розглядати участь у проекті лише за умови рішення щодо землі. Тривають перемовини з низкою інших компаній, зокрема і польською компанією «Карбонус».

Кінцевий вибір інвестора буде відбуватися за результатами конкурсу, який може бути організований за участі МФК та за наявності земельної ділянки, яка відведена і закріплена за підприємством для реалізації цього проекту, запевняє Львівська міська рада.

Архіви