Мер Львова пропонує жити у будинку на Варшавській без світла, – голова ОСББ

«Львівобленерго» обіцяє вкотре припинити електропостачання до будинку на вул. Варшавській, 136 у Львові за борг у 71,1 тис. грн. Хоча мешканці оплачують комунальні послуги, об’єкт за документами числиться не як житловий будинок, а як будмайданчик, що мусить платити за світло за промисловим тарифом. Забудовник це питання не вирішує, організації, до яких звертались мешканці, теж не допомагають, а мер Львова здивований, що сам підписав акт здачі об’єкту до експлуатації.

Про це сьогодні, 27 серпня, йшлося на прес-конференції щодо ситуації з електропостачанням новобудови на вул. Варшавські, 136.

Директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник розповідає: «Історія ця почалася ще у 2007 році, коли до нас як до енергопостачальника звернувся забудовник – ТзОВ «Львівторгроздріб». Йому були видані технічні умови, укладено договір на постачання електроенергії за промисловим тарифом. Протягом шести років відбувалося 21 відключення електроенергії об’єкта як будмайданчика за заборгованість».

У 2010 році будинок був заселений мешканцями. Тоді ж з’явився акт готовності даного об’єкта до експлуатації від 2 лютого 2010 року. У документі йшлося про те, що будинок є житловим і в ньому абсолютно законно проживають мешканці.

«Про факт того, що цей будинок був допущений до експлуатації, ми дізналися вже від представників ОСББ «Варшавське, 136» у 2011 році. А до того часу об’єкт живився по загальному лічильнику як будівельний майданчик. Забудовник не вважає за потрібне провести розпуск загальнобудинкового обліку електроенергії. Мешканці сьогодні споживають енергію як побутові споживачі, але, на жаль, стали заручниками ситуації, яку створив забудовник. Вони платять, фактично збираючи гроші за єдиним лічильником будмайданчика, і директор «Львівторгроздріб» пан Крупа вносить ці кошти на рахунок «Львівобленерго». Промисловий тариф відрізняється від побутового у 2,5 – 3 рази. Щомісяця виникає загроза відключення об’єкту, мешканці обурюються. Вони пікетували і «Львівобленерго»«, – повідомив Андрій Скрипник.

Станом на сьогодні стан боргу – 71,1 тис. грн. За словами директора з маркетингу «Львівобленерго», 14 серпня забудовник обіцяв провести платіж до 26 числа. Але на рахунок товариства переказали лише близько 3 тис. грн. Жодних ініціатив зі сторони директора ТзОВ «Львівторгроздріб» Андрія Крупи не надходило щодо розпуску обліку електроенергії і надання можливості укласти договори з мешканцями.

«Самі технічні умови по житловому будинку не підтверджені, схеми живлення зовнішніх мереж – теж. Немає ініціативи забудовника щодо реєстрації житлового будинку як такого. На жаль, таких забудовників сьогодні багато. Вони є юридичні особи-»одноднєвки». Вони таким чином здають об’єкти, а потім зникають, стають банкрутами, а мешканці не мають нормальних умов для життя», – зазначив Андрій Скрипник.

Своєю чергою, голова ОСББ «Варшавське, 136» Тетяна Бойчук говорить: «2 лютого 2010 року пан Садовий поставив свій підпис на акті готовності об’єкта до експлуатації. Але яким чином можна експлуатувати житловий будинок без електропостачання? Крім того, у сертифікаті відповідності зазначено, що стан будинку відповідає всім державним будівельним нормам. Невже у законодавстві прописано, що електропостачання не входить у державні норми? Ми два роки звертаємось до Садового,були у нього в кабінету, показували акт готовності. І коли він побачив свій підпис, він був здивований. Він ніяк не допоміг нам вирішити це питання».

Вона наголосила, що ОСББ зверталося до понад 20 державних структур, в тому числі і до правоохоронних органів щодо вияснення цього питання. «Але всі вони відповіли, що складу злочину у підписанні цього акту немає. Міський голова пропонує жити нам у будинку без світла», – додала Тетяна Бойчук.

За її словами, були ситуації, коли мешканці по 3-4 дні сиділи без світла. Голова ОСББ зазначає: «Наш будівельник гарантує, що він виконав технічні умови, але не може отримати документи про здачу будинку в експлуатацію від підрядної організації «Ряст». Але ОСББ не може звернутися до фірми «Ряст», оскільки ми укладали договір з забудовником – «Львівторгроздрібом».

Водночас Тетяна Бойчук припускає, що ОСББ «Варшавське, 136», скоріш за все, доведеться розпустити, а будинок передати на баланс міста.

Архіви