Львівський архітектор розповів, якими мають бути мобільні госпіталі для хворих на COVID-19

Епідіемія набирає обертів, і нині влада вже обговорює, в яких будівлях немедичного призначення можна буде розміщувати хворих на коронавірус у разі, якщо лікарні й шпиталі не витримають навали пацієнтів.

Цього питання ніхто б сьогодні не ставив, якби з початком епідемії почали споруджувати мобільні госпіталі спеціально для хворих з підозрою на коронавірус, вважає Ігор Кузьмак, архітектор та інженер, лідер громадської платформи «Львів і майбутнє», кандидат на посаду голови Львівської ОТГ від Народного Руху України, пише Dailylviv.

Під час пресконференції «Бізнес на коронавірусі: хто і як заробляє?» у Львівському пресклубі він розповів, що разом з колегами-архітекторами ще у березні звертався до ЛМР з такою пропозицією. Він наполягав на створенні спеціального підрозділу в мерії, який би негайно зайнявся питаннями інженерної підготовки мобільних шпиталів. Але його ініціатива не зацікавила чиновників.

– Розміщення хворих на коронавірус в окремих закритих відділеннях,а тим паче приміщеннях немедичного призначення – погана ідея,- пояснює Ігор Кузьмак. – Як інженер, я знаю, що таке вентиліційна система, і як вона в наших лікарнях влаштована. Ви розташовуєте хворих у закритому відділенні, але через загальну вентиляцію вірус розноситься по всьому приміщенні. Лікар заходить у палату до пацієнта в захисному костюмі, а в ординаторській знімає його – і дихає зараженим повітрям, яке знову ж таки заходить через вентиляційну систему. Окремі входи-виходи – це також дитячі міри перестороги, коли йдеться про вірус. Наші лікарні, хіба що мають, таблички «бактеріологічна небезпека» на окремих поверхах, але ці таблички нікого від вірусу не рятують.

Ігор Кузьмак пояснив, що сучасні мобільні шпиталі, які, для прикладу, розгорнули в Італії, Канаді та інших країнах, враховують всі медичні нюанси. Адже йдеться не про брезентові намети, а сучасні збірні конструкції, які, зокрема, розгортають в зоні бойових дій. Що важливо – вони не є вартісними порівнянно з тими грошима, які влада викинула фактично «на вітер», не зупинивши пандемію, каже він.

– Такі шпиталі ділять на зони, –  пояснив інженер. – В одному відділенні працює вірусологічний центр, де роблять діагностику пацієнтам з підозрою на ковід, в іншій – безпосередньо лікують. Це окремі загороджені території, тільки спецтранспорт може заїжджати на них.

Ігор Кузьмак також розкритикував дії місцевої влади, яка заради власного передвиборчого піару, чомусь, саме тепер зайнялась ремонтом доріг і встановленням фонтанів, витрачаючи з бюджету міста величезні суми. Натомість той факт, що людям немає за що лікуватися, а в лікарнях міста бракує ліжок, мало хвилює мера і його команду.

– Минуло стільки часу, а ситуацію і далі рятують волонтери та благодійні фонди. Медики не захищені. Хворі не завжди можуть потрапити до лікарень. Черга на діагностику – на кілька тижнів наперед. Хтось і не дочекається своєї черги… Я не бачу ні системи управління, ні координації з боку ЛМР. Давати рекомендації по радіо і в супермаркетах, як носити маски, мити руки і як правильно в час карантину вигулювати собачок – цього мало, – вважає він.

Кандидат на голову Львівської ОТГ зазначив, що після виборів 25 жовтня бюджет міста збільшиться у 7 разів порівнянно з нинішнім.

– Але чи поліпшиться в 7 разів комфорт і безпека людей? – риторично запитав Ігор Кузьмак.

Навіть у приватних клініках Львова черги на КТ – два тижні наперед, – засновниця БФ про свій досвід захворювання на Covid-19.

Дитяча лікарка ініціює у Львові створення Фонду безкоштовних ліків і Фонду страхування медичних працівників.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви